Baš blamaža...

Strašan debakl Rome: Fiorentina ih isprašila sa sedam komada!

Kakvu uragansku utakmicu su odigrali nogometaši Fiorentine...

Nicolo Zaniolo (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Fiorentine izborili su plasman u polufinale talijanskog Kupa nakon što su u Firenzi pobijedili Romu sa 7:1.

Viole su već nakon 18 minuta vodile sa 2:0 golovima Federica Chiese (7, 18). Aleksandar Kolarov je smanjio u 28. minuti, međutim Fiorentina je uzvratila s dva nova gola, a strijelci su bili Luis Muriel (33) i Marco Benassi (66).

Sve Romine nade u mogući preokret nestale su u 72. minuti kada je Edin Džeko isključen zbog prigovora. Samo dvije minute nakon što je BiH napadač pocrvenio, Chiesa je zabio i svoj treći gol na utakmici za velikih 5:1.

Fantastičnu predstavu Fiorentine nastavio je Giovanni Simeone postigavši u 80. minuti šesti gol za domaći sastav, a u posljednjim trenucima susreta i sedmi pogodak.

Roma je ovim rezultatom izjednačila najteži poraz u povijesti kluba, identičnim rezultatom izgubila je i od Juventusa 1932. godine, ali i od Manchester Uniteda (2007.) i Bayerna (2014.) u Ligi prvaka.

Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu, baš kao niti Ante Ćorić za Romu.