Kustošija slavila

Druga HNL: Varaždin srušio Cibaliju u 91. minuti, Rudeš pobijedio Orijent

Varaždin je pobijedio Cibaliju 1:0, a Rudeš Orijent istim rezultatom u 17. kolu Druge HNL

Pobjedom protiv Cibalije od 1-0 na domaćem terenu nogometaši Varaždina zadržali su tron drugoligaške ljestvice i nakon 17. kola. Prva pratnja je Rudeš koji je osvojio velika tri boda kod Orijenta 1919 (1-0).

Dugo se Varaždin mučio protiv vinkovačke Cibalije koja je kapitulirala tek u prvoj minuti sudačke nadoknade. Junak varaždinske pobjede bio je Matija Kolarić, strijelac gola u 91. minuti.

U derbi utakmici ovog kola Rudeš je u Rijeci svladao Orijent 1919 s 1-0. Na tom susretu jedini je strijelac bio Tomislav Gudelj u 79. minuti. Time je Rudeš ostao prva pratnja Varaždincima, a Orijent 1919 je, nakon što je nastavak sezone dočekao na prvom mjestu, skliznuo na treće poslije izgubljena dva derbi susreta u posljednjih sedam dana (Varaždin i Rudeš).

Sesvete su povele kod Dugopolja u 15. minuti pogotkom Cortesa, ali i prije kraja prvog dijela rezultat se okrenuo na domaću stranu. Potpune zasluge za to je imao dvostruki strijelac Ivan Brnić (34. i 39. minuta).

Važnu pobjedu u nastojanju da pobjegne iz donjeg doma ljestvice upisala je Kustošija koja je kao domaćin svladala Croatiju iz Zmijavaca s 2-1. Gosti su vodili nakon što je . U nastavku su domaćinu slavlje omogućili igrači s klupe, Grgić u 62. i Vukelić u 87. minuti.

U gradskom dvoboju Dubrava Tim Kabel je golom Ibišija pobijedila Jarun 1-0 te se probila na četvrto mjesto ljestvice.