užasan teren

Dinamo u zagrebačkom blatu teško do četvrtfinala: Povratnici zabili za prolaz

Modri su uz puno muke izborili pobjedu na lošem terenu.

U utakmici osmine finala Kupa Dinamo je s 2:0 pobijedio Rudeš i plasirao se u četvrtfinale.

Modri su teško izborili pobjedu protiv hrvatskog drugoligaša, a golove su zabili povratnici u momčad, Hajrović i Perić.

gol expired Službeno: Slaven Bilić dobio otkaz na klupi engleskog prvoligaša divider

Odluka o pobjedniku utakmice odigrane na blatnjavom i za igru teškom travnjaku stadiona u zagrebačkom naselju Rudeš pala je tek u drugom poluvremenu. Dinamo je do vodstva stigao u 61. minuti, kad se Marko Tolić uspio između nekoliko igrača Rudeša osloboditi za malo prostora i ubačajem na drugu stranu pronaći Izeta Hajrovića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

U 90. minuti je sudac Ante Čuljak iz Zagreba opravdano pokazao izravni crveni karton domaćem braniču Mati Grgiću koji je s leđa pokosio Luku Ivanušeca u prodoru. Dvije minute poslije Dino Perić je glavom postavio konačnih 2:0 nakon što je iz kuta ubacio Mislav Oršić.

Danas je na rasporedu još jedan utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj je od 16 sati Varaždin domaćin Rijeci, pobjedniku posljednja dva izdanja ovog natjecanja.

gol expired Englezi u nevjerici zbog "sramotnog" otkaza Biliću: "Kako to možeš napraviti?" divider

U četvrtfinalu Kupa su Gorica, Osijek i Dinamo, a ostale utakmice se još moraju odigrati. Zagreb - Hajduk, GOŠK Dubrovnik - Slaven Belupo, Varaždin- Rijeka, Šibenik- Istra, Oriolik- Rudar Labin.

RUDEŠ: Bruči - Jergović, Ćosić, Grgić, Pavković, Brajković - Marković, Muić, Jalinous - Šehić, Abdurahimi

DINAMO: Livaković - Stojanović, Lauritsen, Perić, Franjić - Burton - Hajrović, Tolić, Majer - Petković