Je li se ozlijedio?

Dinamo po kiši i blatu pobijedio vodeći klub Poljske, Petković ljutito napustio teren

Dinamo je svladao Slask iz Wroclawa na pripremama u Rovinju.

Bruno Petković na utakmici Dinamo - Slask (Foto: Marko Lukunić/Pixsell)

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak sezone Dinamo je pobijedio Slask iz Wroclawa s 3:2.

Zagrepčani su protiv trenutno vodeće momčadi poljskog prvenstva generalnu probu odradili u katastrofalnim uvjetima, po kišovitom i blatnjavom travnjaku stadiona u Rovinju.

Četiri od pet pogodaka postignuta su u prvom poluvremenu. Za Dinamo su pogađali Bruno Petković u 23. i Arijan Ademi u 29., dok su Poljake u igru vraćali Erik Exposito i Matias Nahuel u 27. odnosno 45.

Pobjednički pogodak za Modre zabio je Fran Brodić u 56. minuti iz jedanaesterca.

Zašto je Petković odšepao?

Ono što je osim uvjeta u kojima je odigrana obilježilo ovu utakmicu je i Petkovićevo demonstrativno napuštanje travnjaka. U jednom trenutku se naljutio i odšetao terena. Bilo je to u 53. minuti, Petković je usput i šepao pa se ne zna je li bio nezadovoljan uvjetima u kojim se susret igra ili samo frustriran jer se ozlijedio.

Bilo kako bilo, Sergej Jakirović je također ostao iznenađen pa je morao brzo reagirati i u igru uvesti Brodića.

Dodajmo kako je u ovoj utakmici za Dinamo debitiralo japansko pojačanje na poziciji lijevog beka, Takuya Ogiwara.