NAJBOLJI NOGOMET U EUROPI?

VIDEO Čudesni nogomet Napolija se nastavlja, pogledajte fenomenalne akcije za dva gola protiv Ajaxa

U trenutku pisanja ovog teksta, Napoli vodi protiv Ajaxa rezultatom 2:0, a teško se odlučiti koji pogodak je ljepši.

Hirving Lozano i suigrači (Foto: Afp)

Napoli je trenutno vodeća momčad Serie A, a momčad Luciana Spalettija dominantno prolazi i kroz skupinu A Lige prvaka.

Pred današnji susret protiv Ajaxa bilo je jasno kako ih pobjeda već dvije utakmice prije kraja odvodi u osminu finala, a trenutno su na najboljem putu da to ostvare. U trenutku pisanja ovog teksta, momčadi su otišle na odmor uz prednost domaćih rezultatom 2:0.

A oba pogotka su prava mala remek djela. I to ne sami pogoci nego cijele akcije koje su do njih dovele. Uistinu je cijeli stadion Diega Maradona oba puta s razlogom ustao i pozdravio svoje ljubimce.

Akcije koje oduševljavaju

Prvi je došao u četvrtoj minuti i to nakon akcije koja je krenula od šesnaesterca Napolija da bi uz sudjelovanje ukupno petorice igrača završila prekrasnim duplim pasom Zielinskog i Hirvinga Lozana, gdje je potonji vrlo efektno poentirao glavom.

Pogodak Lozana možete vidjeti OVDJE.

Drugi pogodak došao je u 16. minuti, a njega je postigao ove sezone preporođeni Giacomo Raspadori. 23-godišnjak na posudbi iz Sassuola fantastično je zakucao pod gredu nakon asistencije Kviče Kvaratškelije, najvećeg otkrića ove sezone. Ali, i ovdje je do pogotka došlo nakon akcije u kojoj je sudjelovalo više igrača.