Izbacili Tottenham

Chelsea izborio finale Liga kupa, Mateo Kovačić krenuo od prve minute

Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 77. minuti susreta Liga kupa protiv Tottenhama.

Nogometaši Chelsea izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su i u uzvratnom dvoboju polufinala pobijedili Tottenhama sa 1-0.

"Bluesi" su u prvom susretu na svom terenu 5. siječnja slavili sa 2-0, dok je u uzvratu bio dovoljan jedan pogodak.

Pogodak odluke zabio je Antonio Rudiger u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera.

gol expired VIDEO Atalanta osigurala četvrtfinale Kupa, Pašalić nesebično asistirao za pogodak divider

U 56. minuti sudac Andre Marriner je dosudio kazneni udarac za Spurse, nakon starta Kepe Arrizabalaga, međutim nakon pregleda video snimke promijenio je odluku. Tottenham nije imao sreće s VAR-om niti u u 64. minuti kada je Harry Kane zabio za 1-1, no pogodak je poništen nakon video intervencije zbog zaleđa.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 77. minute.

gol expired Spektakl u Rijadu: Real u produžetku srušio Barcu, Valverde zamijenio Modrića i zabio za pobjedu divider

Chelsea je izborio deveto finale Liga kupa, a momčad sa Stamford Bridgea je do sada pet puta slavila u ovom natjecanju, posljednji put 2015.

"Bluesi" će u finalu igrati protiv pobjednika ogleda Liverpoola i Arsenala.

Prva polufinalna utakmica je na rasporedu 13. siječnja na Anfieldu, a uzvrat je sedam dana kasnije na stadionu Emirates.