Kraljevi slave

Spektakl u Rijadu: Real u produžetku srušio Barcu, Valverde zamijenio Modrića i zabio za pobjedu

Real Madrid je pobijedio Barcelonu 3:2 u polufinalu španjolskog Superkupa…

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale španjolskog Superkupa nakon što su u Rijadu u produžetku slavili protiv Barcelone s 3-2 (2-2, 1-1).

Kraljevsku klub je do finala na odveo pogodak Urugvajca Fedea Valverdea u 98. minuti, a vrlo kvalitetan i dinamičan El Clasico prvi puta se igrao u Saudijskoj Arabiji.

Real je došao do vodstva u 26. minuti kada je Modrić započeo akciju i dodao Benzemi, koji u šansu gura Vinciusa, a Brazilac šalje loptu pored Ter Stegena.

U 41. minuti Barcelona je izjednačila nakon ubacivanja Dembelea i loše reakcije Militaoa, koji je loptom napucao Luuka De Jonga. Belgijanac je sretno reagirao i lopta od vratnice ulazi u mrežu.

Dominacija Reala u drugom dijelu navijestio je Benzema vrtatnicom u 70. minuti, da bi u 72. minuti konačno iz drugog pokušaja pronašao put ka mreži Katalonaca nakon dodavanje Carvajala. No, Barcelona je opet izjednačila preko Ansu Fatija u 84. minuti na dodavanje Albe i tako izborila produžetak.

U 98. minuti Real i po treći puta vodi, a lijepu i preciznu akciju nekoliko igrača Reala okončao je Valverde.