Bundesliga

Gvardiol i Olmo do prve pobjede ove sezone u prvenstvu protiv Wolfsburga, Kovač još traži svoju prvu

Niko Kovač i njegov Wolfsburg poslije četiri kola Bundeslige još nemaju pobjedu u prvenstvu.

Niko Kovač (Foto: Afp)

U dvobojima 4. kola Njemačke lige pobjede su ubilježili nogometaši Borussije Dortmund i RB Leipziga, a vrh ljestvice je preuzeo Union Berlin uvjerljvim trijumfom kod Schalkea (6-1).

Union je poveo u šestoj minuti kada je strijelac bio Morten Thorsby, a izjednačio je Marius Butler iz penala u 31. minuti. Klub iz Berlina je opet poveo pet minuta kasnije golom Sheralda Beckera, a zabio je i Janik Haberer u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Četvrti pogodak za berlinsku momčad postigao je Becker u 46. minuti, a konačan rezultat postavio je Sven Mitchell golovima u 87. i 90. minuti. Union je prvi na tablici sa 10 bodova, a Schalke je na 16. mjestu sa dva boda.

gol expired Prodali napadača u Italiju za rekordnu odštetu, a sada žele dovesti mladog Vatrenog? divider

Šunjić ostao na klupi, Kramarić igrao do 80.

Nogometaši Borussije Dortmund su kao gosti teškom mukom pobijedili berlinsku Herthu s 1-0. Jedini pogodak postigao je Francuz Antoni Modest u 32. minuti, Ivan Šunjić je ostao na klupi domaćih, kod kojih je supendiran Filip Uremović. Dortmund na petom mjestu ima devet bodova, a Hertha je pretposljednja na tabeli s bodom.

Hoffenheim je kod kuće bio bolji od Augsburga 1-0 golom Geigera, a Andrej Kramarić je igrao do 80. minute.

Marcelo i igrači Real Madrida Razmišljao o prekidu karijere: Najtrofejniji igrač Real Madrida dobio neočekivanu ponudu? divider

RBLeipzig kao domaćin golovima Christophera Nkunkua svladao Wolfsburg Nike Kovača s 2-0. Joško Gvardiol je kod domaćih ušao u 41. minuti, a Josip Brekalo u 59. kod gostiju.

Rezultati 4. kola:

RB Leipzig - Wolfsburg 2:0 (Nkunku 5 pen, 90)

Mainz - Bayer Leverkusen 0:3 (Palacios (29), Frimpong (39, 41))

Hoffenheim - Augsburg 1:0 (Geiger (39))

Hertha Berlin - Dortmund 0:1 (Modeste (32))

Schalke 04 - Union Berlin 1:6 (Bulter 31. pen/Thorsby (6), Becker (36, 46), Haberer (45+3), Michel (87, 90))

Bayern München - Borussia Monchengladbach.