otvoren put

Borussia prosula pobjedu, Bayern blizu naslova: 40-godišnja legenda pomogla bivšem klubu

Kultni bundesligaški veteran zabio je gol koji je vjerojatno okončao utrku za naslov.

Nogometaši Borussije Dortmund mogli su se vratiti na dva boda zaostatka za vodećim Bayernom, ali su prokockali vodstvo od 2:0.

Borussija je u gostima kod Werdera povela golom Christiana Pulišića u 6. minuti, a na 2:0 povisio je Paco Alcacer u 41. minuti iz slobodnog udarca.

No, u posljednjih 20 minuta susreta igrači Borussije "častili" su domaćine. Prvo je katastrofalno pogriješio vratar Roman Bürki, kojem je Kevin Möhwald u 70. minuti zabio kroz noge, a potom je 40-godišnji Peruanac Claudio Pizarro u 75. pogodio za konačnih 2:2.

Bio mu je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, a sa 196 golova Pizarro je na šestom mjestu najboljih strijelaca Bundeslige svih vremena.

Bayern, koji je ranije pobijedio Hannover, sada ima četiri boda više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Do kraja prvenstva Bayern igra u gostima sa Leipzigom, te u zadnjem kolu dočekuje Eintracht Frankfurt, dok Borussia Dortmund dočekuje Fortunu Düsseldorf i u zadnjem kolu ide u goste kod Borussije Mönchengladbach.