bavarci uvjerljivi

Bayern se iskupio za kiks, Kovač napravio veliki korak prema naslovu

Bavarci nisu dopustili novi kiks u utrci za naslov.

Bayern je u 32. kolu napravio veliki korak prema naslovu prvaka pobjedom 3:1 protiv posljednjeg Hannovera.

Bayern je poveo golovima Lewandowskog u 27. i Goretkze u 40. minuti. Jonathas je u 51. smanjio, ali Franck Ribery je riješio pitanje pobjednika u 83. minuti.

Momčad Nike Kovača tako se iskupila za kiks u prošlom kolu protiv predzadnjeg Nürnberga. Bilo je 1:1, a Bavarci su tim remijem zakomplicirali utrku za naslov.

Druga Borussia ima pet bodova i utakmicu manje, a u kasnijem terminu gostuje kod Werdera. Do kraja su ostala dva kola i Bayern mora obraniti prednost u prilično teškom rasporedu: čekaju ih gostovanje kod trećeg RB Leipziga i domaći susret protiv Eintrachta, koji se bori za mjesto u Ligi prvaka.

Hoffenheim je na gostovanju odigrao 2:2 protiv Borussije Mönchengladbach, a Andrej Kramarić igrao je do 75. minute. Hertha je s 3:1 pobijedila Stuttgart uz asistenciju Borne Sose za jedini gol poraženih, a Wolfsburg je bez Josipa Brekala s 2:0 svladao Nürnberg.