Legenda zaplakala

VIDEO Bivši hajdukovac i društvo bili nadomak senzacije, a onda je favorit sve okrenuo

Kamerun je preokretom stigao do pobjede protiv Gambije (3:2) za osminu finala afričkog Kupa nacija.

Gambija - Kamerun (Foto: Afp)

Gambija, za koju igra bivši hajdukovac Hamza Barry, bila je nadomak senzacije protiv Kameruna na afričkom Kupu nacija, no na kraju su se morali pomiriti s porazom.

Prvo poluvrijeme završilo je miroljubivo, bez pogodaka, a onda je uslijedila prava ludnica. Kamerun, koji se ubraja među favorite za osvajanje titule, poveo je pogotkom Toko Ekambija u 56. minuti susreta, ali Gambija je sve preokrenula u desetak minuta golovima Jallowa i Colleyja.

Mauritanija - Alžir Veliko iznenađenje na afričkom Kupu nacija: Upisali povijesnu pobjedu za osminu finala divider

Kada se činilo da će Gambija do prvih bodova na afričkom Kupu nacija, započeo je još luđi preokret. Prvo su Kamerunci poravnali na 2:2 autogolom Gomeza, a onda je u sudačkoj nadoknadi Wooh zabio za velikih 2:3.

Samuel Etoo, legendarni nogometaš koji danas obnaša funkciju predsjednika kamerunskog saveza, utakmicu je pratio iz svečane lože, a onda se spustio u svlačionicu i zaplakao.

Dodajmo kako je Barry utakmicu Gambije i Kameruna odgledao s klupe.

Snimku iz svlačionice Kameruna možete vidjeti OVDJE.