Hajduk usporio Villarreal

Barcelona ubacila poker Valladolidu, Lewandowski zabio prve golove na Camp Nou

Barcelona je s uvjerljivih 4-0 pobijedila Valladolid u utakmici 3. kola La Lige.

Robert Lewandowski (Foto: Afp)

Nogometaši Barcelone s uvjerljivih su 4-0 pobijedili Valladolid u utakmici 3. kola španjolskog prvenstva, a svoje prve službene pogotke na Camp Nou postigao je Robert Lewandowski.

Poljski napadač je prvi put pogodio mrežu Valladolida u 24. minuti na asistenciju Raphinhe. Do kraja prvog dijela Barcelonino vodstvo udvostručio je Pedri u 43. minuti. Svojim drugim pogotkom na utakmici Lewandowski je u 64. minuti povisio na 3-0, da bi konačnih 4-0 postavio Sergi Roberto (90+2) koji je u mrežu pospremio loptu nakon što je Lewandowski pogodio gredu.

Villarreal bez bodova poslije Hajduka

Nogometaši Getafea i Villarreala odigrali su dvoboj bez pogodaka u prvoj utakmici nedjeljnog programa španjolske LaLige.

Robert Lewandowski Lewandowski zabio prvi gol u dresu Barcelone, trebalo mu je samo 45 sekundi divider

Unatoč tome, uzbuđenja nije nedostajalo, a velike zasluge za prvi bod Getafea u novoj sezoni ima domaći vratar Soria koji je imao nekoliko zapaženih obrana.

Gosti su u završnici utakmice mislili da će dobiti priliku za pobjedu iz kaznenog udarca, koji je glavni sudac Vazquez dosudio, jer je procijenio da je Arambarri u kaznenom prostoru rukom blokirao udarac Morena. No, pregledavanjem snimke promijenio je svoju odluku, obrazloživši da je lopta igrača Getafea pogodila u lice, a ne u ruku.

Betis na sto posto

Čelno mjesto ljestvice trenutačno drži Betis s maksimalnih devet bodova iz tri nastupa. Barcelona se probila na drugo mjesto sa sedam bodova, koliko ih ima i trećeplasirani Villarreal. Getafe se privremeno maknuo s dna ljestvice na kojem je ostao Cadiz koji je u prva dva kola doživio dva poraza.

Jules Kounde Barcelona još nije riješila veliki problem te niti danas u sastavu nema velikog pojačanja divider