Nema dalje

Remek-djelo za pamćenje: Barceloni ovo nitko nije napravio čak 12 godina

Barcelona je prvi put ove sezone prosula bodove u Primeri.

Atletico Madrid bio je nadomak pobjede protiv Barcelone, ali onda se ukazao Luis Suarez i spasio vodeću momčad španjolskog prvenstva. Međutim, prije toga Atletico je izveo akciju za pamećnje preko koje je stigao u vodstvo od 1:0.

Akcija o kojoj se priča dogodila se u 21. minuti. Pogotku je prethodila akcija od čak 18 dodavanja, što Barceloni nije nitko napravio još od sezone 2005./06. Na kraju je Carrasco pronašao Saula Nigueza, a ovaj s dvadesetak metara odlično desnom nogom pogodio mrežu za erupciju slavlja na tribinama.

U nastavku je Barcelona dignula ritam i izjednačila u 82. minuti kada je iz blizine glavom pogodio Luis Suarez.

''Zaslužili smo više od boda obzirom na prilike koje smo imali u drugom poluvremenu'', rekao je Urugvajac po završetku susreta u kojem je Rakitić odigrao solidnih 79 minuta.

S druge strane, Atletico ima za čime žaliti. Osim što je bio blizu velike pobjede, Diego Simeone nije uspio pobijediti Barcu u prvenstvu ni iz 14. pokušaja.