Dva crvena, sedam žutih

Luda utakmica za treće mjesto na Copi: Messi sjajno asistirao pa dobio crveni, Argentina preživjela

Argentina je u ludoj utakmici za treće mjesto na Copa Americi pobijedila Čile s 2:1.

Lionel Messi dobio crveni protiv Čilea (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Argentina je sjajno otvorila utakmicu protiv Čile i već nakon 22 minute bila u prednosti od 2:0. Prvo je Lionel Messi lukavo asistirao za Sergija Agüera, koji nije imao težak zadatak i zaobišao vratara Čilea za prvi pogodak na utakmici.

Deset minuta kasnije stigao je i drugi pogodak. Giovani Lo Celso je proigrao Paula Dybalu, a on u primanju sjajno pobjegao uspavanoj čileanskoj obrani i prebacio istrčalog golmana za najavu pobjedu i mini osvetu za dva prethodno izgubljena finala.

No, onda je uslijedila kulminacija užarene atmosfere. Lionel Messi i Gary Medel su isključeni nakon sukoba pokraj gol-aut linije. Prvo je Medel zagradio loptu od Messija, koji ga je udario ili gurnuo s leđa. Nakon toga se Čileanac zaletio i glavom pokušavao gurati kapetana Argentine. Sudac je obojici pokazao izravni crveni zbog nesportskog ponašanja.

Utakmica je inače završila s tri gola, dva crvena i sedam žutih kartona. A utješni pogodak za Čile zabio je Arturo Vidal iz jedanaesterca u drugom poluvremenu.