objasnio zadnjih pola sata

Ancelotti mijenjao taktiku zbog Modrića: ''Pokušali smo tako preokrenuti susret''

Carlo Ancelotti komentirao je nastup Luke Modrića i objasnio njegovu ulogu u jučerašnjom bolnom porazu Real Madrida od Barcelone.

Luka Modrić i Carlo Ancelotti (Foto: Afp)

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je nakon poraza od Barcelone s 0:4 da je uveo Luku Modrića u igru tijekom posljednjih pola sata kako bi "duelima jedan na jedan" pokušao preokrenuti rezultat, ali su te duele njegovi igrači izgubili što je rezultiralo visokim porazom.

Real Madrid je u subotu navečer gubio s 0:2 na Santiago Bernabeu kada je u 63. minuti na teren ušao hrvatski veznjak Modrić umjesto Aureliena Tchouamenija.

Kapetan Hrvatske i Real Madrida je u dobi od 39 godina postao najstariji igrač koji je ikada zaigrao u derbiju El Clasico. Prestigao je dosadašnjeg rekordera Danija Alvesa koji je svojedobno nastupio za Barcelonu u dobi od 38 godina.

Ancelotti tražio veći rizik u igri

"Kada je ušao Modrić odlučio sam da igramo rizičnije 'jedan na jedan', ali smo izgubili te duele pa smo primili još dva gola", izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije.

Barcelona je u 77. i 85. minuti zabila golove za konačnu pobjedu od 4:0.

"Rezultat ne odražava ono što se događalo na terenu. Do njihovog vodstva od 1:0 utakmica je bila izjednačena, a mi smo imali više prilika", rekao je Ancelotti. "No Barca je bila preciznija pa je zasluženo pobijedila", dodao je.

Poručio je kako je njegova ekipa dobro igrala 60 minuta, te da je "potrebno zaboraviti zadnjih 30 minuta".

"Tih zadnjih pola sata bilo je specifično jer smo nastojali preokrenuti rezultat", napomenuo je Ancelotti.

Istaknuo je, međutim, da ga "brine poraz" kojim lanjski prvak Real Madrid zaostaje šest bodova za Barcelonom nakon jedanaest prvenstvenih kola.

"Moramo se brzo uzdići nakon ovog poraza i ispraviti greške iz drugog poluvremena", rekao je.

Tko će ispasti iz SuperSport HNL-a?

Ukupno glasova:

Carlo Ancelotti VIDEO Ancelottiju nije dobro sjela proslava Barcelonine klupe: Pogledajte što je poručio Flicku divider

Zubac i Jokić Ivica Zubac briljantan u pobjedi Clippersa: Ni Jokićevih 40 poena nije bilo dovoljno Denveru divider

Filip Zubčić Zubčić sjajan u prvoj vožnji nove sezone: Na drugom je mjestu, kasni samo dvije stotinke! divider

Prati nas na Instagramu!
KRAJ! Osijek poslije šest godina pobijedio Dinamo na Maksimiru, što kažete na utakmicu?

UŽIVO DINAMO - OSIJEK: Gosti udvostručili prednost iz penala, prvak na rubu poraza

UŽIVO DINAMO - OSIJEK: Modri izjednačili rano po početku drugog dijela, Hernani čudesnim golom već u sljedećoj akciji vratio prednost

UŽIVO DINAMO - OSIJEK: Gosti okrenuli rezultat i na pauzu otišli s prednošću, što kažete na utakmicu?