Afrički kup nacija

Alžir u finalu nakon lude završnice: Mahrez presudio iz slobodnjaka u 95. minuti!

Alžir se nakon 29 godina vraća u finale kontinentalnog prvenstva.

Riyad Mahrez (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Alžir i Senegal igrat će u finalu Afričkog kupa nacija u petak 19. srpnja. Senegal je u ranijoj utakmici pobijedio Tunis s 1:0, dok je Alžir s 2:1 slavio protiv Nigerije.

Heroj je Alžira igrač Manchester Cityja Riyad Mahrez, koji je u 95. minuti iz slobodnjaka zabio za pobjedu.

Alžir je poveo 40. minuti autogolom Williama Troost-Ekonga, a s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Odion Ighalo izjednačio je iz penala u 72. minuti, a kada se činilo da će utakmica otići u produžetke, ukazao se Mahrez golom u sudačkoj nadoknadi.

Alžiru je ovo prvo finale nakon 1990., kada su na domaćem terenu osvojili i jedini naslov. Jednom su bili drugi, dvaput treći i dvaput četvrti.

Dan prije finala u petak Nigerija i Tunis igrat će za broncu.