promašili po penal

Senegal u finalu Afričkog kupa nacija: Autogol u produžetku odlučio pobjednika

Za Senegal je ovo drugi ulazak u finale Afričkog prvenstva, no još uvijek čeka prvi naslov.

Sadio Mane (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Senegala prvi su finalisti ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija. Lavovi Terange su u polufinalu u Kairu svladali Tunis s 1:0 (0:0, 0:0) nakon produžetka.

Do pobjede je Senegal stigao autogolom tuniskog braniča Dylana Bronna u 100. minuti nakon velike pogreške vratara Moueza Hassena. Tuniski je vratar pokušao izboksati jedan ubačaj u svoj peterac, ali je promašio loptu koja je potom pogodila nesretnog Bronna u glavu i odbila se u mrežu.

Inače, tijekom 90 minuta obje su reprezentacije promašile po kazneni udarac. Prvi su priliku za vodstvo imali Tunižani, ali je Ferjani Sassi u 75. minuti vrlo slabo pucao te je vratara Senegala Alfred Gomis uhvatio loptu.

Samo pet minuta potom Senegal je dobio kazneni udarac, no odličan pokušaj Henrija Saiveta Hassen je vrhunski obranio.

Za Senegal je ovo drugi ulazak u finale Afričkog prvenstva, no još uvijek čeka prvi naslov. Prije 17 godina je izgubio završni dvoboj od Kameruna nakon izvođenja 11-eraca.

U drugom polufinalu igraju Alžir i Nigerija.