VIDEO Savršena utakmica ljutitog LeBrona: Ovo je mogao samo Jordan!

Floridski derbi u NBA ligi između Orlanda i Miamija se ovog četvrtka odigrao treći put u sezoni. Miami je kao gost pobijedio 104-100 i sada ima pozitivnih 2-1 protiv Magica...

Kada jedan od trojca velikana u Miamiju odigra utakmicu kao LeBron James u četvrtak onda je suparniku zbilja teško odgovoriti na pravi način. James je ubacio najveći broj poena ove sezone (51), a uz to je imao i 11 skokova, te osam asistencija. Doslovno je torpedirao koš Orlanda u prvoj četvrtini kada je postigao 24 poena (od 30 Miamija u prvih 12 minuta). Svi stručnjaci su mišljenja kako je ovako nešto mogao samo Michael Jordan, pogotovo kada bi ga protivnici naljutili. Jordan je sličnu utakmicu odigrao 21. siječnja 1989. protiv Phoenixa tj imao je više od 50 poena, 11 skokova i 8 asistencija...

"Igrati protiv njih tjera me da idem naprijed. Svi znamo da ovo nije bilo kakva utakmica osnovnog dijela sezone. Puno su toga iz Orlanda ružnog prije sezone govorili o nama i zato smo samo željeli odigrati najbolje što možemo i pokazati im neke stvari", rekao je nakon utakmice LeBron James koji je u utakmicu ušao vrlo koncentrirano. Pogodio je prvih 11 šuteva što je bila najava savršene predstave. Ovo mu je bilaa deveta utakmica u karijeri s 50 ili više poena (svih devet u gostima!) i tek šesta u povijesti Miami Heta s učinkom igrača 50+ poena.

Očito ga je jako naljutilo ruganje na njegov račun Dwighta Howarda i društva kada su imitirali njegovu foru iz Clevelanda (lažno skupno fotografiranje).

Miami je stvarao razliku tijekom prve tri četvrtine nakon kojih je imao 16 poena razlike. Ipak, u zadnjoj četvrtini se domaća momčad uspravila i zaprijetila, pa su devet sekundi prije kraja imali mogućnost pogođenom tricom doći do 103-103, no šut J.J.Reddicka iz nemoguće pozicije nije pronašao pravi put.

Uz Jamesa vrlo dobru partiju je pružio Chris Bosh u redovima Miamija, te je utakmicu završio sa 13 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Dwyane Wade ubacio 14 poena. Recimo da je James iz igre gađao odličnih 17-25.

Jameer Nelson je sa 22 poena, te po šest skokova i asistencija bio prvo ime Orlanda, za koji je Dwight Howard ubacio 17 poena uz 16 skokova.

U drugom derbiju večeri, na Zapadu, najbolja momčad lige San Antonio je slavio kod Lakersa 89-88. Pobjedu je donio 0.2 sekunde prije kraja Antonio McDyess. Duncan je šutirao preko Gasola, lopta se odbila od obruča, a u visokom letu je McDyess preskočio Odoma i Bryanta i spustio loptu u koš za slavlje momčadi iz Teksasa.

Lakersi su tako još jednom pali na svom parketu od velikih momčadi, prije San Antonija tamo su slavili Boston i Miami, makar je Kobe Bryant odigrao momčadski vrlo dobru utakmicu. Postigao je 16 poena uz devet skokova i 10 asistencija. Sa 17 poena u drugom dijelu (od ukupno 21) goste je predvodio Tony Parker uz stalno inspiriranog Manua Ginobilija (14 poena, pet skokova i osam asistencija).

U posljednjem meču večeri je Golden State sa 100-94 pobijedio Milwaukee, a igrač utakmice je bio Monta Ellis sa 24 poena, pet skokova i šest asistencija.

NBA liga, četvrtak:

Orlando - Miami 100-104 (Nelson 22p, 6s, 6a / James 51p, 11s, 8a, Bosh 13p, 6s, 4a)

LA Lakers - San Antonio 88-89 (Bryant 16p, 9s, 10a / Parker 21p, 4a, Ginobili 14p, 5s, 8a)

Golden State - Milwaukee 100-94 (Ellis 24p, 5s, 6a, Lee 15p, 7s, 4a / Ilyasova 23p, 13s)

14. Sacramento 46 12 34 -217
15. Minnesota 48 11 37 -270