U srijedu i četvrtak nastavlja se natjecanje u Topu 16 Eurolige...
M.I./TS
16.02.2011 @ 14:32
gol expired
(Foto: DNEVNIK.hr)
Tri su momčadi u košarkaškoj Euroligi još uvijek neporažene tijekom drugog kruga. Savršeni 3-0 omjer imaju Real Madrid (Ante Tomić), Barcelona i Fenerbahçe (Neven Spahija, Roko Ukić i Marko Tomas).
No, madridski Real će u četvrtak biti na velikom iskušenju. Dolaze u Istanbul kod Efes Pilsena, kojeg uspješno vodi trenerska ruka hrvatskog stratega Velimira Perasovića, a zapaženo kroz sezonu za njih igra i hrvatski košarkaš Nikola Vujčić.
Bit će to teška utakmica, a posebno se trebamo pribojavati Igora Rakočevića i Nikole Vujčića...
- Ante Tomić
Prije četrnaest dana je Efes imao veliku priliku slaviti u Madridu, ali su pali nakon produžetka makar su u džepu imali sigurnu pobjedu u osnovnom dijelu ogleda.
Prije međusobnog uzvrata u Turskoj hrvatski košarkaš Reala Ante Tomić se najviše pribojava iskusnijeg sunarodnjaka Vujčića.
"Bit će to teška utakmica, a posebno se trebamo pribojavati Igora Rakočevića i Nikole Vujčića. Prvi nam je zadao ogromn e probleme u Madridu, uzima mnogo šuteva, ali i odlično razigrava momčad. Vujčić je strašno inteligentan igrač koji na razne načine može biti opasan. U svakom slučaju, morat ćemo odigrati najbolje što možemo ako želimo slaviti," rekao je hrvatski centar.
"Utakmica je izuzetno bitna za obje momčadi. Real je u odličnoj formi i u zadnje vrijeme su izgubili samo finale španjolskog Kupa od Barcelone. Sve su ostalo dobili i znamo da imamo posla s talentiranom momčadi. No, ako želimo dalje mi moramo dobiti ovu utakmicu," zaključio je trener Efes Pilsena Velimir Perasović.