OLAKŠAN POSAO LAKERSIMA

Timberwolvesi pred ključnu utakmicu sezone suspendirali svog ključnog igrača

Fizičko nasilje prema suigraču koštat će Rudyja Goberta nastupa u utakmici NBA "play-ina" protiv Los Angeles Lakersa.

Rudy Gobert (Foto: Guliver Images)

Minnesota Timberwolvesi suspendirali su francuskog centra Rudyja Goberta za utakmicu play-ina protiv Los Angeles Lakersa u utorak nakon što je tijekom nedjeljnog dvoboja protiv New Orleans Pelicansa udario šakom u prsa suigrača Kylea Andersona.

Tijekom minute odmora u prvom poluvremenu utakmice, koja je izravno odlučivala o osmom mjestu u zapadnoj konferenciji, kod vodstva Pelicansa 48:36 Gobert i Anderson porječkali su se na klupi, a onda je Gobert udario Andersona, koji mu je pokušao vratiti. Igrači i treneri prekinuli su sukob.

Ispričao se, ali nije pomoglo

Nakon što se ohladio, Gobert se javno ispričao i privatno razgovarao o incidentu s Andersonom.

"Nisam trebao reagirati na način na koji sam reagirao bez obzira na ono što je rečeno. Želim se ispričati navijačima, organizaciji i posebno Kyleu, kojega istinski volim i poštujem kao suigrača", poručio je 30-godišnji Francuz.

Međutim, u klubu smatraju kako nisu imali drugog izbora nego suspendirati Goberta za utakmicu protiv Lakersa.

"Minnesota Timberwolves suspendirala je centra Rudyja Goberta na jednu utakmicu nakon jučerašnjeg incidenta. Gobert će odslužiti svoju momčadsku suspenziju tijekom sutrašnje utakmice protiv Los Angeles Lakersa," poručili su iz kluba.

Američki mediji navode kako su u klubu nezadovoljni i Andersonovom ulogom, koji je verbalnim uvredama započeo svađu.

Minnesota će na play-in turniru imati dvije prilike za ulazak u doigravanje.

Prvu u noći s utorka na srijedu u gostima kod Los Angeles Lakersa, a u slučaju poraza u toj utakmici i drugu u noći s petka na subotu, na svom parketu protiv pobjednika susreta između Pelicansa i Oklahoma City Thundera.