Sjajni Planinić gurnuo Khimki na korak do Eurolige

Košarkaši Himkija slavili su, predvođeni učinkom Zorana Planinića, pobjedu 70-56 na gostovanju kod Le Mansa u prvoj utakmici 3. pretkola Eurolige...

Hrvatski reprezentativni playmaker odigrao je nepunih 29 minuta za rusku momčad koja je susret prelomila u trećoj četvrtini (17-8) i lagano ga privela kraju.

Baš kao i Keith Langford (19 poena, dva skoka, tri asistencije), Planinić je sakupio valorizacijski indeks 21, najveći u momčadi, nakon što je postigao 14 poena, čemu je pridodao i pet skokova, dvije osvojene lopte i tri asistencije. Gađao je za dva poena Planinić 4-4, no mučio se s pomaknutom tricom (1-4) i sa crte slobododnih bacanja (3-7). Izborio je i šest prekršaja. Uz Langforda je, u momčadi Himkija, najviše ubacio Thomas Kelati. Svojih 19 koševa uglavnom je izgradio iza linije za tri poena (5-7).

Krešimir Lončar odigrao je loše. Za trinaestak minuta je ostao bez ubačaja. Šutirao je 0-5, a imao po jedan skok, izgubljenu loptu i asistenciju. Napravio je četiri prekršaja što mu je donijelo indeks -8.

Kod poraženog Le Mansa po deset su poena postigli Diot i Koffi (šest skokova).

U drugoj utakmici dana Spirou Basket je slavio, na domaćem parketu, protiv berlinske Albe. Bilo je 81-77. Demond Mallet je ubacio 26 poena za pobjednike kojima je s 11 koševa pomogao i bivši igrač Šibenika i Zagreba Dwayne Broyles. Za njemačku momčad 20 poena postigao je Derrick Allen.

Uzvratne utakmice igraju se u petak (Himki-Le Mans), odnosno nedjelju (Alba-Spirou Basket).