VELIKA POBJEDA

Cibona se približila 'jedinici' pobjedom kod Splita u Ligi za prvaka

U subotu će, u devetom kolu, igrati Gorica i Zabok, dok je u nedjelju na rasporedu ogled Cedevite Junior i Zadra.

U prvom susretu devetog kola Lige za prvaka PH za košarkaše, igrači Cibone su u gostima svladali Split 79-62 (17-17, 22-13, 21-19, 19-13) čime su došli na mali korak do osiguravanja prvog mjesta uoči doigravanja.

Tek tijekom prve četvrtine Splićani su držali rezultatski kontakt i parirali Ciboni. U drugoj dionici gosti su otišli na prednost blizu deset poena, a u nastavku susreta uglavnom je Cibona imala dvoznamenkasti plus te je bez većih uzbuđenja privela ogled kraju.

gol expired Dambrauskas: "Rekao sam Livaji da ne smije na svoje vjenčanje ako ne zabije" divider

Cibonu su predvodili Amar Gegić s 13 poena, devet asistencija i četiri skoka te Roko Prkačin koji je ubacio 14 poena uz osam skokova.

Kod Splita su najbolji bili Roko Leni Ukić s 12 poena i četiri asistencije, dok je Toni Perković dodao 11 koševa.

gol expired VIDEO Darijo Srna za Dnevnik Nove TV: "Nadam se da će se rat završiti za stolom" divider

Na ljestvici je vodeća Cibona s omjerom 25-6. Split ima 23-8, a Zadar s utakmicom manje 23-7. Slijede Cedevita Junior s 18-12, Gorica s 15-15 i Zabok koji ima 12-18. Cibona je sigurna prva prije doigravanja ukoliko slavi u posljednjem kolu protiv Cedevite Junior ili dočeka jedan poraz Zadra u njegove dvije posljednje utakmice.