loš dan za hrvate

Partizan pregazio Cibonu na startu nove sezone ABA lige, Split bez šansi u Podgorici

Košarkaši Cibone poraženi su od Partizana u Zagrebu s uvjerljivih 105-81

Košarkaši Cibone odigrali su prvu utakmicu u novoj sezoni regionalne ABA lige te je Partizan slavio u Zagrebu s uvjerljivih 105-81 (25-26, 33-15, 24-19, 23-21).

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu koju je dobila 26-25, a tijekom uvodnih deset minuta imala je i vodstvo od sedam poena razlike. Posebno treba istaknuti odličnu rolu Kapuste na startu utakmice koji je sjajno razigrao momčad sa sedam asistencija.

Mario Nakić Ima 21 godinu, igrao je za Real Madrid, a sad je u velikoj dilemi - Hrvatska ili Srbija divider

U uvodnih 10-15 minuta Partizan je stalno lovio zaostatak, a u kontaktu ga je držao odličan šut za tri poena (pet od šest pogođenih uvodnih trica) te Punter koji je pogodio baš sve u uvodnom dijelu susreta. Partizan je žestoko odigrao kraj poluvremena. Poveo je i na odmor otišao s velikih 58-41 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Ljubičić i Mazalin najbolji kod Cibone

Kod Cibone su najbolji bili Krešimir Ljubičić s 19 poena te Lovro Mazalin koji je ubacio 10 poena uz pet skokova. Kapusta je dvoboj okončao s čak 15 asistencija. Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.

gol expired VIDEO Aco Petrović krenuo u spas hrvatske košarke, četiri potencijalna izbornika za sada se zahvalili divider

U nastavku nedjelje prvu će utakmicu u ABA ligi odigrati Split koji u Podgorici gostuje kod Budućnosti.

Ranije su odličnu premijeru u novoj sezoni odradili košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu svladali crnogorski Studentski centar 96-67.

Split bez šansi u Podgorici

Košarkaši Splita nisu imali šanse na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige, Budućnost je u Podgorici slavila s 94-59 premda je hrvatska momčad imala rezultatski kontakt na poluvremenu.

Splićani su se odlično držali tijekom prvog dijela iako je Budućnost ogled otvorila s 11-0. No, na kraju prve četvrtine Split je imao tek zaostatak od šest poena (17-23), a na poluvremenu i manji (41-46). No, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je Split napadački bio posve nemoćan. Postigao je samo šest poena, a primio 24 i time je dvoboj bio riješen.

Shannon Shorter je bio najbolji igrač Splita s 19 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Nikola Đogo je dodao 13 koševa. U pobjedničkom sastavu najbolji je strijelac bio Cameron Reynolds sa 16 poena uz 4-7 za tricu. Igor Drobnjak je dodao 14 poena.