double-double

Zubac ubacio 10 poena i ugrabio 10 skokova pa morao izaći prije vremena zbog šest osobnih

Hrvatski reprezentativac odradio je solidnu rolu u pobjedi svojih LA Clippersa.

Ivica Zubac (Foto: Afp)

Hrvatski košarkaški reprezentativac Ivica Zubac postigao je po 10 koševa i skokova u pobjedi La Clippersa protiv Memphis Grizzliesa (101-95).

Kawhi Leonard zabio je 24 koša, a Terance Mann je dodao rekord sezone 23 uz 12 skokova, Russell Westbrook ubacio je 13 koševa s klupe, a Ivica Zubac dao je 10 koševa i 10 skokova, te dva asista šrije negoli je morao izaći zbog šest osobnih. Memphis je predvodio Jaren Jackson Jr. s 29 ubačaja.

Clippersi su treći na Zapadu s omjerom 37-18, a Memphis 13. s 20-37.

Izbornik Sesar i hrvatski reprezentativci Hrvatski košarkaši poraženi prvi put otkako je Josip Sesar izbornik divider

Milwaukee Bucksi su s 112-107 u gostima pobijedili vodeću momčad Zapada Minnesota Timberwolvese na krilima Giannisa Antetokounmpo (33, 13 skokova) i Damiana Lillarda (21, 10 asisa, 9 skokova). Anthony Edwards je predvodio Timberwolvese s 28 poena, ali sa šutem 10-27. Karl-Anthony Towns je imao 22 poena 14 skokova, a Rudy Gobert 12 koševai 19 skokova za Minnesotu, čiji je niz od četiri pobjede prekinut i sada su na 39-17. Bucksi su treći na Istoku.

Bam Adebayo zabio je 24 koša, a Jimmy Butler 23 prije nego što je isključen početkom četvrte četvrtine, a gostujući Miami Heat slavio je kod New Orleans Pelicansa 106-95. Manje od minute u četvrtoj četvrtini, Kevin Love napravio je težak prekršaj nad Zionom Williamsonom iz Pelicansa, što je dovelo do niza okršaja. Na kraju su isključeni Butler, suigrač Thomas Bryant, koji nije igrao, ali se uključio nakon što je napustio prostor za klupu, te Naji Marshall i Jose Alvarado iz Pelicansa.

Adebayo, koji je završio sa sedam skokova i tri blokade, ubacio je 12 koševa u četvrtoj četvrtini, u kojoj su Pelicansi ubacili samo 15 poena. Williamson je imao 23 poena, uz devet skokova i sedam asistencija za domaćine.

Džanan Musa Košarkaši BiH uvjerljivo slavili u dvoboju naših kvalifikacijskih protivnika divider

Oklahoma City Thunder su s 147-106 pobijedili Wizardse, a Shai Gilgeous-Alexander postigao je 30 koševa dok je domaćin Oklahoma City postigao rekord sezone u broju koševa. Oklahoma dijeli prvo mjesto Zapada s 39-17, a Wizardsi su izgubili i 10. utakmicu zaredom.

Stephen Curry vodio je uravnotežen napad Warriorsa s 15 koševa, a Golden State je ubacio najmanje u sezoni u pobjedi nad gostujućim Charlotteom u San Franciscu (97-84). Curry je šutirao 5-14 iz igre, uključujući 3-11 za trice, a Andrew Wiggins, koji je u petak napunio 29 godina, upisao se s 14 poena. Dario Šarić je imao dva poena,4 skoka, 3 asista za 16 minuta igre, a Warriorsi su deseti na Zapadu s omjerom 29-26.

Luka Dončić VIDEO Dončić nasmijavao Amere: "Bilo je sjajno na odmoru u Cabu. Ne... Bio sam u Hrvatskoj!" divider

LeBron James ubacio je 30 poena, a Anthony Davis 28 poena i 13 skokova dok je Los Angeles svladao gostujući San Antonio (123-118).D'Angelo Russell dao je 22 poena za Lakerse, dok je Rui Hachimura imao 17, a Austin Reaves 10. Los Angeles, s Jamesom koji se vratio u postavu nakon što je propustio dvije utakmice zbog bolova u gležnju, pobijedio je četvrti put u zadnjih pet utakmica.Victor Wembanyama predvodio je San Antonio s 27 poena, 10 skokova, osam asistencija, pet ukradenih lopti i pet blokada.

Michael Porter Jr. zabio je 34 koša i skupio 12 skokova za trijumf Denvera kod Portlanda, a Nikola Jokić je imao 29 poena uz šut 12-17 i dodao 15 skokova i 14 asistencija za svoj 17. triple-double u sezoni i 122. u karijeri.