Samo naprijed!

Bitka za Los Angeles: Sjajna utakmica Ivice Zupca, fantastičan double-double u gradskom derbiju

Ivica Zubac bio je briljantan protiv Los Angeles Lakersa, ali to nije pomoglo njegovim Clippersima.

Ivica Zubac (Foto: Afp)

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ostvario je sinoć odličan učinak, no to nije pomoglo njegovim LA Clippersima koji su doživjeli poraz od gradskih rivala Lakersa 103-106.

Los Angeles Lakersi su prekinuli niz od četiri poraza, a do pobjede ih je predvodio LeBron James koji je ubacio 25 poena, dok je Anthony Davis dodao je 22 poena uz 10 skokova.

Zubac je na terenu proveo 37:28 minuta i u tom vremenu uz šut iz igre 9/13 zabio 22 koša i ugrabio nevjerojatnih 19 skokova za svoj 12. double-double u sezoni. Tome je dodao jednu asistenciju i jednu blokadu. Paul George je također utakmicu završio sa 22 ubačaja, a Kawhi Leonard je dodao 15.

Clippersi su rano imali kontrolu, držeći Lakerse na 19 poena u prvoj četvrtini i na poluvremenu su vodili 53-49.

No, Lakersi su dobili treću četvrtinu sa 32-24 i poveli 81-77 da bi osam minuta do kraja vodili s deset razlike (94-84).

Clippersi su nakon toga napravili seriju od 9-0 i došli do 94-93 nešsto više do šest minuta do kraja nakon trice Normana Powella (14 poena). Dvije minute i 19 sekundi prije kraja bilo je izjednačeno 98-98 nakon tri slobodna bacanja Powella kojeg je faulirao Taurean Prince.

Prince se iskupio tricom za vodstvo od 101-98 s preostalih 1:17, a James je pogodio za 103-98 41,9 sekundi do kraja. Prince i Austin Reaves zajedno su izveli tri slobodna bacanja u zadnjih 12,3 sekunde, a Powell je promašio trkuću tricu uz sirenu koja bi izjednačila rezultat.

Bogdanović i Šarić po 14 poena

Denver Nuggetsi su kod kuće sa 131-114 nadigrali Detroit Pistonse Bojana Bogdanovića, a Jamal Murray zabio je rekord sezone od 37 poena. Nikola Jokić je pobjedi svoje momčadi pomogao sa 16 asistencija i samo četiri koša.

Kentavious Caldwell-Pope i Michael Porter Jr. zabili su po 18 poena za Nuggetse.

Detroit je izgubio zvijezdu Cadea Cunninghama zbog istegnuća lijevog koljena u drugoj četvrtini i izgubio svoju 18. uzastopnu utakmicu u gostima. Pistonsi su ukupno izgubili 32 od 33 utakmice. Jalen Duren predvodio je Detroit s 20 poena, Alec Burks je ubacio 18 poena, a Bojan Bogdanović je u 27:04 minute na terenu ubacio 14 koševa (šut iz igre 4/10, trice 2/15) uz pet skokova, jednua sistenciju i jednu ukradenu loptu.

Toronto Raptorsi su na gostovanju s visokih 133-118 bili bolji od Golden State Warriorsa Darija Šarića. Hrvatski je košarkaš odigrao 18:21 minutu i zabio 14 koševa (šut iz igre 6/12, trice 2/4) te upisao pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi bio je RJ Barrett s učinkom sezone od 37 poena od čega je pet trica.

Immanuel Quickley je upisao 10 asistencija i devet poena za Toronto. Jakob Poeltl upisao je double-double za Toronto s 14 koševa i izjednačenih 11 skokova, dok je Chris Boucher imao 17 koševa, a Pascal Siakam 16.

Klay Thompson bio je najbolji kod Warriorsa s 25 poena, pogodivši pet od sedam pokušaja za tricu. Trayce Jackson-Davis upisao je double-double s 11 skokova i 16 koševa, a Moses Moody ubacio je 21 koš.