Triple-double obračun u Atlanti

Maestralni Babo ne posustaje: Najbolji strijelac u novoj pobjedi Utah Jazza

I sinoć je bilo uzbudljivo na parketima NBA lige...

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je zajedno s Emmanuelom Mudiayem najbolji strijelac sa 20 koševa u domaćoj pobjedi Utah Jazza 128-104 nad New York Knicksima.

Bogdanović je odigrao 26 minuta i uz šut iz igre 7/14 te trice 4/10 došao do učinka od 20 koševa te je tome pridodao tri skoka, tri asistencije i jedan blok.

Rudy Gobert je dodao 16 koševa i isto toliko skokova za sedmu uzastopnu pobjedu Jazza.

Frank Ntilikina je predvodio New York s također 16 koševa.

Triple-double Younga i Hardena na istoj utakmici

James Harden je zabio 41 uz deset koševa i isto toliko asistencija i njegovi su Houston Rockets u gostima svladali Atlanta Hawkse sa 122-115. Hardenu je to 44. triple-double u karijeri i 15 s više od 40 koševa.

Domaćoj momčadi nije pomogao ni Trae Young koji je utakmicu završio sa 42 koša, 13 skokova i 10 asistencija što je prvi triple-double s najmanje 40 koševa u povijesti Hawksa i prvi u kojem su dva igrača zabila najmanje 40 koševa.

Hawks su gubili s čak 23 koša u drugoj četvrtini, ali su došli na 118-115 18 sekundi prije kraja. Harden je tada zabio četiri slobodna bacanja u zadnjih 10.4 sekundi i zapečatio pobjedu Rocketsa.

Denver Nuggetsi su tijesno sa 107-106 nadigrali u gostima Dallas Maverickse,a za pobjedu je zaslužan Nikola Jokić, koji je utakmicu završio sa 33 ubačaja, od čega i polaganje 7.9 sekundi prije kraja. Jokić je tom učinku dodao i sedam skokova i šest asistencija, dok je Dallasov Luka Dončić upisao 27 koševa, 10 asistencija i devet skokova.

San Antonio Spursi su u gostima sa 129-114 bili bolji od Boston Celticsa, a do pobjede ih je vodio DeMar DeRozan sa 30 poena. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio. Kod Bostona je najbolji bio Gordon Hayward sa 18 koševa.

Miami Heat su također u gostima sa 122-108 svladali domaće Indiana Pacerse. Kod Miamija, koji nije gubio ni jednom nakon prve četvrtine šest je igrača upisalo dvoznamenkasti učinak: Tyler Herro (19), Derrick Jones Jr. (18), Bam Adebayo (18), Duncan Robinson (17), Goran Dragić (15) and Kendrick Nunn (15).

Milwaukee Bucksi su sa 107-98 nadigrali Golden State Warriorse na njihovom terenu, a najzaslužniji za pobjedu su bili Giannis Antetokounmpo sa 30 i Khris Middleton sa 21 ubačajem. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Orlando Magic su kod kuće uvjerljivo sa 123-89 pobijedili Washington Wizardse, a Nikola Vučević je zabio 29 koševa uz devet skokova za pobjedničku momčad.

New Orleans Pelicansi su sa 123-108 nadigrali gostujuće Chicago Bullse, a Toronto Raptors su sa 112-110 slavili u gostima protiv Charlotte Hornetsa nakon produžetaka.