svi upisali pobjede

Sjajna večer Hrvata u NBA-u: Bogdanović najbolji strijelac Jazza, dobre partije Šarića i Zupca

Hrvati su dali velik doprinos pobjedama svojih momčadi u NBA ligi.

Sva tri vodeća sastava Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške NBA lige, Utah Jazz, Phoenix Sunsi i Los Angeles Clippersi, ostvarili su pobjede u svojim susretima, a hrvatski igrači Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Ivica Zubac imali su zapažene uloge.

Bogdanović je bio prvi strijelac Utah Jazza u 106:96 domaćoj pobjedi protiv Oklahoma City Thundera, on je za 25:42 minuta provedenih u igri postigao 23 koša (šut za dva 5-11, trica 1-3, slobodna bacanja 10-10) uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Jazz je loše ušao u dvoboj, gosti iz Oklahome su krajem prve četvrtine imali 17 pogodaka prednosti (31:14), no već do poluvremena domaći su preuzeli vodstvo koje je u nastavku raslo sve do najvećih 25 razlike (98:73) početkom četvrtog djela. Do kraja dvoboja Thunder je uspio tek ublažiti poraz.

Uz Bogdanovića, u domaćem sastavu istaknuli su se i Donovan Mitchell s 22 ubačaja te Rudy Gobert s 13 poena, 14 skokova i sedam blokada, dok je najefikasniji kod gostiju bio Luguentz Dort s 42 koša, ali niti njegova rekordna večer nije spasila Thunder sedmog poraza zaredom.

gol expired Bayern sam sebi pucao u nogu drugi put u osam godina: Suludi potezi FC Hollywooda divider

Utah sada ima omjer pobjeda i poraza 41:14 te i dalje drži vrh Zapada i čitave lige, dok je Oklahoma City s 20-34 na 13. mjestu Zapada.

Dario Šarić u 106:86 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv lanjskih finalista Miami Heata sudjelovao je s 13 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-1, slobodna bacanja 5-5), pet skokova i dvije asistencije za 17:56 minuta provedenih u igri.

Kao i Utah, Phoenix je sporije krenuo u dvoboj, krajem prve četvrtine gubio s 13 razlike (21-34), no već do poluvremena preuzeo vodstvo, a dobrim otvaranjem nastavka stvorio dvoznamenkastu prednost koju više nije ispuštao.

Najbolji kod Sunsa bio je DeAndre Ayton s 19 ubačaja i 13 skokova, dok je Jimmy Butler ubacio 18 za Heat.

Phoenix je drugi na Zapadu s 39-15, dok je Miami šesti na Istoku s 28-26.

Ivica Zubac u šestoj uzastopnoj pobjedi Clippersa, ovoga puta na gostovanju kod Indiana Pacersa sa 126:115, sudjelovao je s 14 koševa (šut za dva 7-8), sedam skokova i dvije asistencije.

Bila je to druga uzastopna utakmica Clippersa bez Kawhija Leonarda zbog ozljede desnog stopala, pa je momčad vodio bivši igrač Pacersa Pal George s 36 ubačaja, osam asistencija i sedam skokova, Marcus Morris dodao je 22 poena za pobjednike, dok su kod Pacersa najučinkovitiji bili Malcolm Brogdon s 29 i Caris LaVert s 26 pogodaka.

Clippersi su treći na Zapadu s 38-18, dok su Pacersi deveta momčad Istoka s 25-28.

Susret Minnesota Timberwolvesa i Brooklyn Netsa odigran je s danom odgode u Minneapolisu zbog tragične pogobije Dauntea Wrighta, a dvoboj je počeo minutom šutnje u njegovu čast. Kad je susret počeo, na terenu je praktički postojala samo jedna momčad, Netsi koji su vodili od početka do kraja te ostvarili uvjerljivu 127:97 pobjedu iako u sastavu nisu imali Jamesa Hardena i kyriea Irvinga. No zato je na terenu bio Kevin Durant, koji je vodio svoju momčad s 31 košem, dok Wolvesima nije pomoglo 27 ubačaja Anthonyja Edwardsa.

gol expired Kovač stao na stranu svog nasljednika i kritizirao Bayern: "Meni je to neshvatljivo" divider

Netsi su se tom pobjedom izjednačili s Philadelphia 76-ersima na vrhu Istoka, oba sastava su na omjeru 37-17, dok su Wolvesi posljednji na Zapadu i u čitavoj ligi s 14-41.

Prvaci Los Angeles Lakersi su uspjeli kao gosti svladati Charlotte Hornetse sa 101:93 u dvoboju u kojem su oba sastava igrala bez svojih najboljih igrača. Ključnom se pokazala trica Alexa Carusa za vodstvo Lakersa 95:91 45 sekundi prije isteka vremena. Prvake je predvodio Kyle Kuzma s 24 koša, Dennis Schroeder dodao je 19, a Caruso 13. Kod Hornetsa su najučinkovitiji bili Devonte' Graham s 19 poena i Caleb Martin sa 17 ubačaja i 10 skokova.

Lakersi su s 34-21 peti na Zapadu, dok su Hornetsi s 27-26 sedmi na Istoku.

Vrlo je zanimljivo bilo u Portlandu gdje su Boston Celticsi svladali domaće Trail Blazerse sa 116:115. Jayson Tatum pogodio je tricu za vodstvo Celticsa 116:112 7.8 sekundi prije kraja samo da bi Damian Lillard uzvratio tricom za 116:115 5.0 sekundi prije isteka vremena. Potom je Marcus Smart promašio oba slobodna bacanja 3.5 sekunde prije zvuka sirene, no u preostalom vremenu Lillard je mogao samo baciti loptu prema obruču preko čitavog terena. Tatum je bo najbolji kod Celticsa s 32 koša i devet skokova, dok je Lillard ubacio 28 poena uz 10 asistencija za Blazerse.

Boston je s 29-26 peti na Istoku, dok je Portland s 31-23 šesti na Zapadu.

Atlanta Hawksi su u posljednjoj utakmici večeri Nadigrali Toronto Raptorse sa 108-103 uz 23 ubačaja Bogdana Bogdanovića, dok je Raptorse predvodio Pascal Siakam s 30 pogodaka. Atlanta je četvrta na Istoku s 30-25, dok je Toronto 11. s 21-34.