Bravooo!

Zubac ostvario rekord karijere u NBA ligi, odličan je bio i Bogdanović

Zubac je u Denveru ostvario najbolji napadački učinak u karijeri sa 32 koša, a dodao je i 10 skokova, tri asistencije te po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Hrvatski košarkaši Ivica Zubac i Bojan Bogdanović imali su odlične učinke za svoje momčadi u NBA ligi, no usprkos tomu i Los Angeles Clippersi i Utah Jazz pretrpjeli su tijesne poraze, bolji od Clippersa su u Denveru bili domaći Nuggetsi sa 130-128 nakon produžetka, dok je Jazz izgubio na svom parketu od slabašnih Houston Rocketsa sa 111:116.

Zubac je u Denveru ostvario najbolji napadački učinak u karijeri sa 32 koša (šut za dva 15-19, slobodna bacanja 2-2), a tomu je dodao i 10 skokova, tri asistencije te po jednu osvojenu loptu i blokadu za 37:20 minuta provedenih na terenu, no u domaćem sastavu briljirao je prošlosezonski MVP lige Nikola Jokić sa 49 ubačaja, 14 skokova i 10 asistencija.

gol expired Hrgoviću propada borba karijere? Sve bi moglo završiti na sudu zbog Yoke divider

U izjednačenom susretu presudila je asistencija Jokića za Aarona Gordona koji je pogodio tricu iz kuta za 130:127 vodstvo Nuggetsa 1.7 sekundi prije kraja produžetka. Nakon toga je Luke Kennard pogodio slobodno bacanje zbog tehničke pogreške domaćih za 130:128, no očajnički pokušaj Reggiea Jacksona da tricom s polovice igrališta donese pobjedu Clippersima završio je na obruču.

Gordon je ubacio 28 poena za Nuggetse, dok je Jackson uz 28 pogodaka imao i 12 asistencija za Clipperse.

Ovim porazom Clippersi su pali na deveto mjesto Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 22-24, dok su Nuggetsi šesta momčad Zapada sa 23-20.

gol expired Mateo Maraš: Hrvatski rukometaš koji je debitirao protiv Danaca divider

S obzirom na izostanak Donovana Mitchella zbog bojazni da je pretrpio potres mozga, Bogdanović je bio prva napadačka opcija u sastavu Jazza protiv Rocketsa. Naš je reprezentativac za 36:33 minuta provedenih na parketu "potrošio" čak 27 lopti za 29 ubačaja (šut za dva 8-14, trica 3-13, slobodna bacanja 4-4) uz pet skokova i jednu asistenciju, no u završnici su Rocketsi ipak uspjeli sačuvati pobjedu. Ključnom se pokazala trica Kevina Portera mlađer kojom je odveo goste do prednosti 114:109 22 sekunde prije zvuka sirene. Ipak, najbolji strijelac gostujućeg sastava bio je igrač s klupe Garrison Mathews sa 23 koša.

Jazz je četvrti na Zapadu sa 29-16, dok su Rocketsi i dalje posljednji sastav konferencije sa 14-32.

gol expired Nijemci objavili hoće li napustiti Euro u rukometu: "Odradili smo sastanak..." divider

Prvaci Milwaukee Bucksi na svom su terenu sa 126:114 nadigrali najveće osvježenje ove sezone Memphis Grizzliese. Iako su Bucksi vodili čitavim tijekom susreta i na kraju slavili sa 12 poena prednosti, manje od pet minuta prije kraja Grizzliesi su se primaknuli na samo 114:111, no nisu imali snage za preoket. Giannis Antetokounmpo sa 33 poena i 15 skokova bio je najbolji kod Bucksa, Khris Middleton je dodao 27 ubačaja, dok je ja Morant sa 33 pogotka i 14 asistencija odigrao još jednu upečatljivu utakmicu za Grizzliese, a dobro ga je pratio i Jaren Jackson sa 29 ubačaja.

S omjerom 28-19 Milwaukee je trenutačno četvrti sastav Istoka, dok je Memphis sa 31-16 treći na Zapadu.

Vodeći sastav Istoka Chicago Bullsi prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza 117:104 domaćom pobjedom protiv Cleveland Cavaliersa. Do četiri minute prije kraja dvoboj je bio potpuno neizvjestan, bilo je 103-101 za Bullse, no tada je stvar u svoje ruke preuzeo DeMar DeRozan i odveo svoju momčad do pobjede. DeRozan je susret okončao sa 30 koševa, Nikola Vučević je dodao 24 uz 12 skokova, dok gostima nije bilo dovoljno 28 ubačaja bivšeg igrača Bullsa Laurija Markkanena ni 20 pogodaka i 12 asistencija Dariusa Garlanda.

Bullsi su sada na omjeru 28-15, dok su Cavsi šeti na Istoku sa 27-19.

Vrlo je napeto bilo u Washingtonu gdje su Brooklyn Netsi na kraju ipak svladali domaće Wizardse sa 119:118. Tricom Kylea Kuzme domaći su smanjili na 119-118, a nakon što gosti nisu iskoristili svoj sljedeći napad Kuzma je dobio novu priliku tricom donijeti pobjedu svojoj momčadi, no u tom pokušaju nije bio uspješan. Tricu je nakon skoka u napadu promašio i bivši igrač Netsa Spencer Dinwiddie, pa su gosti sretno i spretno izvukli pobjedu. Kyrie Irving predvodio je Netse sa 30 koševa, LaMarcus Aldridge je dodao 27, dok je najbolji strijelac Wizardsa bio Bradley Beal sa 23 koša.

Netsi su treći na Istoku sa 28-16, a Wizardsi osmi sa 23-22.

Još jednu fantastičnu predstavu pružio je Joel Embiid u dresu Philadelphia 76-ersa, on je u 123:110 domaćoj pobjedi protiv slabašnog Orlando Magica ubacio 50 poena uz 12 skokova za samo 27 minuta provedenih u igri. Ovom pobjedom Sixersi su stigli na peto mjesto Istoka sa 26-18, dok je Magic sa 8-38 "zakopan" na dnu lige.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Indiana Pacersi koji su kao gosti svladali Los Angeles Lakerse sa 111:104 uz "triple-double" učinak Domantasa Sabonisa od 20 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Lakersima, koji su ponovno pali ispod 50 posto učinka, nije pomoglo 30 ubačaja i 12 skokova LeBrona Jamesa.

Sa 16-29 Pacersi su tek 13. sastav Istoka, dok su Lakersi sa 22-23 na diobi sedmog mjesta na Zapadu.