Euroliga: Planinić i Lončar bolji od Baraća

Košarkaši Himkija pobijedili su Caju Laboral 64-60 u utakmici 3. kola skupine A Eurolige i tako nanijeli sastavu iz Vitorije prvi ovosezonski poraz...

Iako je Caja Laboral bolje otvorila utakmicu (vodstvo 11-1 u četvrtoj minuti), malo po malo Himki se vraćao u utakmicu. Tako je prva četvrtina završila prednošću Caje Laboral 17-11, ali se na poluvrijeme otišlo s tek +2 gostiju (31-29) i to nakon pogotka sa sirenom Brada Olesona.

U trećoj je četvrtini Himki uspio u potpunosti preokrenuti rezultat, te je tu dionicu dobio 24-16, a nepune tri minute prije kraja nakon trice Zorana Planinića domaćini dolaze do tog trenutka najveće prednosti od devet koševa (60-51). Do kraja utakmice prednost su i sigurno uspjeli sačuvati.

Kod pobjedničkog sastava najefikasniji je bio Keith Langford s 19 koševa. Slijedio ga je Benjamin Eze s 14 koševa i 7 skokova, dok je hrvatski playmaker Zoran Planinić utakmicu završio s 13 koševa (dvice 3/5, trice 2/4, sl. bacanja 1/2), jednim skokom i jednom asistencijom za 34 minute na parketu.

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Himkija Krešimir Lončar upisao je u 12 minuta igre 4 koša (dvice 2/5, trice 0/1), tri skoka i jednu asistenciju.

U redovima Caje Laboral najefikasniji je bio Fernando San Emetrio s 18 koševa, dok je hrvatski centar Stanko Barać upisao 12 koševa (dvice 5/8, sl.bacanja 2/2), 12 skokova, tri blokade i jednu asistenciju za 32 minute igre. Donijelo mu je to valorizacijski indeks 20, najveći od svih igrača aktualnog španjolskog prvaka. Osam koševa i devet skokova ostvario je već do poluvremena.

Euroliga, 3. kolo, skupina A:

Himki – Caja Laboral 64-60
Žalgiris – Prokom

Redoslijed: 1. Caja Laboral 2-1, Himki 2-1, 3. Maccabi 1-1 (-1), 4. Žalgiris 1-1 (-1), 5. Partizan 1-1 (-1), 6. Prokom 0-2 (-1)