Automoto
Automoto
Ništa novo

VN Singapura: Vettelu 26. pole-position karijere

Njemački pilot Red Bulla, Sebastian Vettel, ostvario je 26. najbolju startnu poziciju karijere i 11. u ovoj sezoni na kvalifikacijskom treningu za Veliku nagradu Singapura, 14. utrku Svjetskog prvenstva Formule 1...

Vettel je nakon tri kvalifikacijske runde bio brži od momčadskog kolege, Australca Marka Webbera , koji je za njim zaostao 349 tisućinki. Treće mjesto na startu sutrašnje (nedjelja) utrke zauzet će Britanac u McLarenu Jenson Button kojem će u istom startnom redu društvo praviti njegov momčadski kolega Lewis Hamilton. Iza dva McLarena slijede dva Ferrarija, dvostruki singapurski pobjednik Fernando Alonso i Felipe Massa. Zanimljivo je da će iz prvih pet startnih redova startati vozači pet različitih momčadi, upareni sa svojim momčadskim kolegama.

Ono malo neizvjesnosti što je ostalo o tome tko će biti svjetski prvak moglo bi nestati nakon nedjeljne utrke. Pobijedi li 24-godišnji Nijemac u nedjeljnoj utrci bez da Fernando Alonso završi na drugome ili trećem, odnosno Jenson Button i Mark Webber na drugom mjestu, obranit će naslov i ujedno postati najmlađi dvostruki svjetski prvak u povijesti Formule 1.

U noćnoj utrci na stazi u Marina Bayu tražit će Nijemac svoju prvu pobjedu. U trima dosadašnjim izdanjima Velike nagrade Singapura dva je puta (2008. i 2010.) slavio Fernando Alonso, a jednom (2009.) Lewis Hamilton.