Nedavno bio i u zatvoru

Zbog dopinga suspendiran svjetski i olimpjski pobjednik

Olimpijski pobjednik i svjetski prvak kineski plivač Sun Yang (22) suspendiran je na tri mjeseca nakon što je pao na dopinškom testu...

Yang je pao na dopinškom pregledu na kineskom prvenstvu u svibnju ove godine, a bio je pozitivan na stimulans trimetadizin kojeg je Svjetska antidopinška agencija (WADA) stavila na listu zabranjenih tvari ove godine. Yang se branio kako nije znao da uzima lijek koji je sadržavao zabranjenu supstancu, no prihvatio je kaznu.

Dvostruki olimpijski pobjednik iz Londona, koji u Kini uživa status zvijezde, početkom studenog je kažnjen sa sedam dana pritvora jer je vozio automobil bez vozačke dozvole i izazvao prometnu nesreću.

Sun Yang je na Olimpijskim igrama u Londonu osvojio zlatne medalje na 400 i 1.500 metara slobodnim stilom, srebro na 200 slobodno, te broncu u utrci štafeta 4x200 m slobodno. Na posljednjem svjetskom prvenstvu u Barceloni prošle godine osvojio je tri zlata (400, 800, 1500 m slobodno).