Europsko prvenstvo

FOTO Drama u derbiju Hrvatske i Srbije: 'Barakude' na pragu četvrtfinala!

U utakmici 4. kola skupine B Europskog prvenstva u Budimpešti hrvatski vaterpolisti su odigrali neriješeno sa Srbijom 8-8 (2-3, 3-2, 1-2, 2-1), te je hrvatska reprezentacija i dalje neporažena na prvenstvu.

Izabranici Ivice Tucka su odigrali najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva, a bod protiv jake Srbije im gotovo sigurno garantira jednu od tri prve pozicije u skupini i plasman u četvrtfinale. Utakmica je bila vrlo izjednačena, Srbi su u dva navrata imali dva pogotka više (4-2, 5-3), no odlična obrana hrvatskih vaterpolista u zadnjoj četvrtini donijela im je pozitivni rezultat.

Zadnji pogodak na utakmici postigao je Muslim četiri i pol minute prije kraja, naši vaterpolisti u svom zadnjem napadu nisu iskoristili igrača više, da bi u posljednjim sekundama sjajni vratar Pavić obranio dva šuta srpskih vaterpolista i sačuvao bod. Kod Hrvatske je prvi strijelac bio Sandro Sukno s tri pogotka, dok je Srbe predvodio Filip Filipović s četiri gola.

U ranije odigranom dvoboju naše skupine Španjolska je slavila protiv Francuske s 13-5, dok navečer igraju Mađarska i Njemačka. Na ljestvici skupine sada vodi Mađarska s maksimalnih 9 bodova i utakmicom manje, Hrvatska ima 8, Srbija i Španjolska po 7 bodova, dok su Njemačka i Francuska bez bodova. U ponedjeljak Hrvatska igra zadnji dvoboj u skupini s domaćinom Mađarskom. (Hina)

HRVATSKA - SRBIJA 8-8 (2-3, 3-2, 1-2, 2-1)

HRVATSKA: Pavić, Bukić, Milaković, Lončar 2, Joković, Buljubašić, Muslim 1, Bušlje 1, Sukno 3 (1), Dobud 1, Šetka, Živković, Bijač

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen 1, Filipović 4, Prlainović 1, S.Mitrović , B.Mitrović.

PETERCI: Hrvatska 1/1, Srbija -

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 5/13, Srbija 3/10