Veliki kristalni globus Svindalu

Kostelić tek 12. u slalomu, mali globus Grangeu

Nakon odlične prve vožnje Ivica Kostelić u drugoj je kiksao i posljendju slalomsku utrku Svjetskog kupa završio na 12. mjestu. Dvije pogreške u drugoj vožnji Ivicu su stajale malog slalomskog globusa, koji je pripao Francuzu Jean-Baptiste Grangeu.

Austrijanac Mario Matt pobijedio je u današnjoj posljednjoj utrci sezone u muškom kalendaru. Drugi je bio Francuz Julien Lizeroux (+0,09), a treće mjesto pripalo je njegovu sunarodnjaku Jean-Baptisteu Grangeu (+0,15), koji je ujedno i osvojio mali kristalni globus za najboljeg slalomaša. Ivica, koji je nakon prve vožnje bio četvrti, na kraju je završio na 12. mjestu (+1,24). U drugoj utrci imao je tek 18. vrijeme.

Loš rezultat u drugoj vožnji vjerojatno je posljedica toga što sam skijao pregrubo

- Ivica Kostelić
'Današnja staza je bila mekana, ali to nije bio problem, jer dobro skijam po mekanim stazama. Loš rezultat u drugoj vožnji vjerojatno je posljedica toga što sam skijao pregrubo. Također, na početku sam imao tri greške, a to je previše za ovako laganu postavu slaloma', izjavio je najbolji hrvatski skijaš.

Kostelić je tako četvrti u ukupnom poretku Svjetskog kupa s 891 bodom. Ispred njega su Svindal s 1.009, zatim Raich s 1.007 i Cuche s 919 bodova.

U konačnom poretku slaloma je drugi s 454 boda, a ispred njega je samo Grange s 541 bodom.

Konačan rasplet glede ukupnog pobjednika Svjetskog kupa dogodio se još u prvoj vožnji slaloma, a pobjednički šampanjac mogao je otvoriti Norvežanin Aksel Lund Svindal. On je zadržao minimalnih dva boda prednosti u odnosu na Austrijanca Benjamina Raicha, dok specijalist za brze discipline Švicarac Didier Cuche nije ni startao.

Raich je danas trebao biti među prvih 15 koji dobijaju bodove i vjerojatno bi osvojio veliki kristalni globus. Austrijski skijaš je prvi startao, ali je na sredini staze 'haklao' jedna vrata i Svindal je mogao početi slaviti. Budući da je znao da je osigurao pobjedu u Svjetskom kupu Svindal je već na samom početku izletio sa staze, no zbog toga neće žaliti. Norvežanin ove sezone nije osvojio niti boda u slalomu.