Bit će drama

Srbija bez finala, Hrvatska za zlato s Italijom!

U nedjelju, u velikom finalu vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama, za zlato će igrati Hrvatska i Italija. Podsjetimo, Hrvatska je sa 7-5 pobijedila Crnu Goru, dok je Italija svladala Srbiju sa 9-7...

Italija je aktualni svjetski prvak iz Šangaja prošle godine, a prije dvije godine su Hrvatska i Italija igrale finale Europskog prvenstva, kojem je domaćin bio Zagreb. Tada je pobijedila Hrvatska.

U petak, u drugom polufinala Igara, Srbija je bolje otvorila meč i sredinom prve dionice je vodila 2-1. No, u završnici prve četvrtine Talijani su doslovno poludjeli u plivalištu. Zabili su tri brza pogotka i poveli 4-2, a početkom druge dionice podigli prednost i na 5-2.

Ta stvorena prednost je bila ključna, jer do kraja se Srbi više nisu približili Talijanima. U zadnjoj četvrtini se igralo krajnje tvrdo, sa strašnim obranama. Srbija je uspjela zabiti za 8-6, ali je Perez na samom kraju zaključio utakmicu golom za 9-6 i slavlje Talijana je moglo početi.

Najbolji igrač Italije je bio Valentino Gallo s tri pogotka, dok je dva dodao Maurizio Felugo. Vanja Udovičić je na drugoj strani bio strijelac triju pogodaka.

Finale u nedjelju, dakle, igraju Hrvatska i Italija, dok će se za broncu boriti Srbija i Crna Gora. (TS)