Bravo Barakude!

Hrvatska u finalu Olimpijskih igara: Sigurno srebro, ali u nedjelju po zlato!

Barakude su sa 7:5 pobijedile Crnu Goru u polufinalu olimpijskog turnira. Čekamo nedjelju i veliko finale!

Novu medalju za Hrvatsku u Londonu osigurala je vaterpolska reprezentacija. Plasirali su se u finale pobjedom nad Crnom Gorom 7:5 u još jednoj maestralnoj utakmici. Barakude su opet slomile protivnika obranom na čelu sa sjajnim Pavićem koji je još jednom zaključao svoja vrata.

Crna Gora povela je s 1:0 golom Aleksandra Ivovića u prvoj minuti i bilo je to jedino vodstvo koje su imali u cijelom susretu.

Potom izabranici Ratka Rudića rade seriju 5:0 i nakon dvije četvrtine imaju prednost 5:1. Crna Gora je drugi gol na susretu zabila tek nakon jedne minute i pet sekundi igre treće četvrtine, točnije nakon 16 i pol minuta igre, što dovoljno svjedoči o kvaliteti hrvatske obrane predvođene sjajnim vratarom Josipom Pavićem.

Do kraja susreta Hrvatska svojim protivnicima nije dopustila da se približe na manje od dva gola razlike.

Najbolji strijelac hrvatske reprezentacije bio je Sandro Sukno s dva gola, dok su po jedan postigli Damir Burić, Miho Bošković, Andro Bušlje, Petar Muslim i Ivan Buljubašić. Vratar Pavić skupio je čak 13 obrana.

Bila je to treća pobjeda nad Crnogorcima zaredom i prava osveta za Peking kada su naši susjedi bili bolji u četvrfinalu. Hrvatski vaterpolisti osigurali su novo olimpijsko srebro za naš vaterpolo, nakon Atlante 1996. godine kada je u finalu bolja bila Španjolska.

No, nije tu kraj puta za naše dečke. U finalu nas čeka Italija. Barakude su u takvoj formi da smiju sanjati zlato. Oni to mogu, jer su pokazali najbolju formu u Londonu. Nitko dosad nije pobijedio naše vaterpoliste i nadamo se da će tako ostati do kraja.

Tijek utakmice: Hrvatska - Crna Gora 7:5 (Sukno 2, Bušlje, Muslim, Buljubašić, Burić, Bošković / Gojković 2, Ivović 2, Zloković)

4. četvrtina:

32' Crnogorci minutu prije kraja imaju napad i igrača više. Pavić brani 40 sekundi prije kraja. Gotovo je! Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 7:5 i izborila finale Olimpijskih igara!

31' Ivović smanjuje iz kontre - 7:5. Opalio je Obradović, no brani Ščepanović.

30' 12. obrana Pavića. Dvije i pol minute su do kraja. Muslim pogađa vratnicu.

29' Opalio je Bušlje iz daljine, ali brani Ščepanović.

28' Nemamo rješenja u napadu, još jednom nismo niti zaprijetili Crnogorcima koji na drugoj strani rade kontrafaul.

26' Drugi pogodak Gojkovića za - 7:4. Imali smo sreće, Crnogorci su propustili napad za -2.

25' Imamo prvi napad i Bušlje propušta lijepu šansu s pozicije centra za +5. Treće isključenje dobio je Sukno, to nikako nije dobro. Srećom, imamo Pavića koji upisuje i 11. obranu.

3. četvrtina:

24' Deveta obrana fantastičnog Pavića. Pet sekundi kasnije Pavić skida i čisti zicer za svoju jubilarnu desetu obranu. Završena je treća četvrtina, u posljednjih osam minuta Hrvatska ulazi s golemih +4.

23' Drugi peterac za Hrvatsku. Zabija Sukno - 7:3. Imali smo napad i za +5, ali blokiran je pokušaj Jokovića.

22' Mogli su Crnogorci stići na -2, ali spasio nas je Pavić.

21' Napravili smo grešku u napadu. Crnogorci nam trenutno stvaraju dosta problema s presingom i agresivnom igrom. Poništen je pogodak Hinića, koji je izborio prekršaj i onda zabio iznenadnim udarcem. Ipak, suci nisu priznali taj gol, jer tvrde da je zvižduk bio za isključenje, a ne nastavak akcije.

20' Bošković nije na vrijeme izašao u blok, što kažnjava Gojković - 6:3. Ljutiti izbornik Rudić odmah je izvadio Boškovića iz igre.

18' Nakon gotovo 17 minuta Crna Gora je zabila. Pogodio je Zloković - 5:2. Bošković uzvraća golom iz peterca - 6:2.

17' Prvi napad imaju Crnogorci, uspjeli smo se obraniti.

2. čevrtina:

16' Iskoristili smo igrača više, Burić je zabio s pozicije centra za ogromnu prednost Hrvatske - 5:1. Završeno je prvo poluvrijeme, u nastavak ulazimo s velikih +4.

15' Ponovo je Crna Gora imala igrača više i ponovo pogodila okvir gola.

13' Opet se Hrvatska sjajno obranila s igračem manje. Na drugoj strani Ščepanović brani šut Muslima, ali u nastavku akcije zabija Sukno - 4:1.

12' Još jednom Crnogorci gađaju okvir gola.

11' Crna Gora je na igru Hrvatske odgovorila presingom, pa je Bošković morao pucati iz velike daljine. Bezuspješno. Na drugoj strani nova fenomenalna obrana Pavića.

10' Crnogorci opet pogađaju gredu.

9' Prvi napad u drugoj četvrtini ima Hrvatska.

1. četvrtina:

8' Dugo smo petljali u napadu i onda Buljubašić zabija za - 3:1. Crnogorci u posljednjoj sekundi pogađaju gredu. Hrvatska nakon 8 minuta ima dva gola prednosti.

7' Krasan pogodak Muslima, Barakude napokon stižu do vodstva - 2:1.

6' Hrvatska opet radi grešku u napadu.

5' Dosta pogrešaka s obje strane, a onda Pavić još jednom sjajno brani. Prvi puta imamo igrača više. Joković pogađa gredu.

3' Opet su Barakude propustile napad, Ščepanović upisuje prvu obranu. Izjednačili smo ipak fantastičnim pogotkom Bušlje s distance - 1:1.

2' Crna Gora je imala napad za udvostručenje prednosti, no srećom pogodili su gredu. Dobud potom radi prekršaj u napadu. Hrvatska nije krenula najbolje, ali srećom Pavić brani zicer na drugoj strani.

1' Crnogorcima je pripala prva lopta. Ajkule su povele golom Ivovića izvana - 0:1.

Hrvatska: Pavić, Vićan - Burić, Bošković, Dobud, Joković, Buljubašić, Muslim, Bušlje, Sukno, Barać, Hinić, Obradović. Izbornik: Ratko Rudić.

Crna Gora: Šefik, Ščepanović - Brguljan, Pašković, Petrović, Drašković, Radović, M. Janović, N. Janović, Ivović, Zloković, Gojković, Jokić. Izbornik: Ranko Perović.