Nadmašila bivšu pobjednicu

Snowboard: Amerikanki zlato, Makar na koncu 24.

Amerikanka Kaitlyn Farrington osvojila je zlatnu medalju u snowboardu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju...

U finalu discipline halfpipe, odnosno izvođenju akrobatskih figura u snježnom žlijebu, 24-godišnja Farrington je osvojila 91.75 bodova, čime ja nadmašila Australku Torah Bright (91.50), osvajačicu zlata u ovoj disciplini prije četiri godine u Vancouveru.

Treće mjesto i broncu osvojila je Amerikanka Kelly Clark (90.75), olimpijska pobjednica iz Salt Lake Cityja 2002. i brončana iz Vancouvera.

Spomenimo da hrvatska predstavnica Morena Makar nije prošla jutarnje kvalifikacije, a na koncu je zauzela 24. mjesto među 27 daskašica koje su sudjelovale u natjecanju. (TS)