SP u hokeju na ledu

Slovenija bila na pragu povijesne senzacije protiv Kanade!

Reprezentacija Slovenije dostojno se oprostila od Svjetskog prvenstva elitne divizije u hokeju na ledu, koje se igra u Helsinkiju i Stockholmu. U ogledu S skupine izgubila je od Kanade tek u produžetku s 4-3…

Već nakon pobjede Danske nad Bjelorusijom 3-2 u ranijoj utakmici skupine koja se igra u Stockholmu, postalo je jasno da odabranici slovenskog izbornika Matjaža Kopitara ne mogu zadržati svoje mjesto u elitnoj skupini. Svejedno su Kanađanima pružili odlični otpor, te su dvama golovima Jana Urbasa poveli s 2-0 već u 9.minuti utakmice.

Matt Duchene i Steven Stamkos su uspjeli izjednačiti unutar iste, 22. minute, ali su Slovenci u 28.minuti nakon pogotka Razingara još jednom stigli do vodstva. Na 3-3 je izjednačio Brenden Dillon u 48. minuti, a onda je Stamkos svojim drugim golom na utakmici u četvrtoj minuti produžetka donio pobjedu Kanađanima.

U skupini u Helsinkiju, Rusija je pobjedom nad Austrijom 8-4 osigurala u najgorem slučaju treće mjesto u skupini uoči četvrtfinala. Latvija je svladala Francusku 3-1.

Poput Slovenije, od elitne divizije se oprašta i reprezentacija Austrije. Obje selekcije se sele u Diviziju I…(TS)

Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu:

Skupina H:
Latvija – Francuska 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
Rusija – Austrija 8-4 (3-3, 3-1, 2-0)

Redoslijed: 1. Rusija 15 (7 utakmica), 2. SAD 15 (6), 3. Finska 14 (6), 4. Slovačka 7(6), 5. Njemačka 7 (6), 6. Latvija 6 (6), 7. Francuska 6 (6), 8. Austrija 5 (7)