Vonn ispala, Gut loša

Rebensburg slavila u Flachauu, ali priča dana je Slovenka

Njemačka skijašica Viktoria Rebensburg pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa u austrijskom Flachau.

Viktoria Rebensburg je do prve pobjede nakon čak tri godine u vrlo teškim uvjetima na stazi došla sjajnom drugom vožnjom.

Njemica je slavila s 94 stotinke ispred Slovenke Ane Drev, koja je vodila nakon prve vožnje, a na kraju po prvi puta u karijeri završila na postolju. Prije nekoliko tjedana Drev je bila prva u prvoj vožnji i u veleslalomu u Lienzu, ali za razliku od tada, ovaj put nije pukla pod pritiskom, došla je do cilja u vremenom dovoljnom za drugu poziciju i prvo postolje u karijeri u Svjetskom kupu, u 31. godini.

Treća je bila Talijanka Federica Brignone (+0.99).

Veleslalom u Flachau nije završio dobro za dvije vodeće skijašice svijeta. Švicarka Lara Gut je nakon prve vožnje bila druga, ali je napravila veliku pogrešku u drugoj te je zauzela tek 19. mjesto, a još gore je prošla Amerikanka Lindsey Vonn, koje je odustala u drugoj utrci.

Gut je povećala vodstvo u ukupnom poretku i sada ima 50 bodova više od Vonn. U poretku veleslaloma vodi Austrijanka Eva Maria Brem (392) ispred Gut (362) i Birignone (325).