Nadmašio legendu

Povijesni pothvat: To nije uspjelo niti jednom Britancu prije njega!

Britanski 32-godišnji biciklist Bradley Wiggins osvojio je zlatnu metalju u utrci na kronometar na Olimpijskim igrama u Londonu. Sa sedmom olimpijskom medaljom, postao je britanski rekorder...

Na stazi dugoj 44 kilometra južno od Londona, Wiggins je u utrci u kojoj je sudjelovalo 37 biciklista, bez hrvatskih predstavnika, opravdao ulogu apsolutnog favorita. Utrku je završio u vremenu 50:39.54. Bio je za 42 sekunde brži od Nijemca Tonyja Martina, osvajača srebrne medalje. Treće mjesto osvojio je još jedan Britanski vozač, Christopher Froome s vremenom 51:47.87.

Wiggins je prošlog mjeseca postao prvi Britanac s naslovom pobjednika na najvećoj biciklističkoj utrci na svijetu, Tour de Franceu. Mjesto u britanskoj olimpijskoj povijesti osigurao je osvajanjem svoje sedme olimpijske medalje, čime je nadmašio veslačku legendu Stevea Redgravea, osvajača šest medalja na Igrama. Doduše, Redgrave ima pet olimpijskih zlata, a Wigginsu je ovo četvrto. Prethodna tri osvojio je u Ateni i Pekingu na individualnim dohvatnim utrkama, kao i u momčadskoj u Pekingu.

Švicarski biciklist Fabian Cancellara, koji je branio zlato iz Pekinga na kronometru, osvojio je sedmo mjestu s vremenom 52:53.71. Podsjećamo, njegov je nastup bio upitan zbog ozljede desnog ramena, koju je zadobio na subotnjoj cestovnoj utrci.