Briljantni Lundqvist

NHL doigravanje: Rangersi poveli 2-1 u finalu Istoka

Hokejaši New York Rangersa nastavljaju s dobropoznatom rutinom: treći su put pobijedili u trećoj po redu utakmici doigravanja ove sezone za 2-1 vodstvo...

Nakon što su dolazili u 2-1 vodstvo protiv Ottawe i Washingtona u prethodnim dvjema serijama, u finalu Istočne konferencije identičnu prednost nakon tri odigrane utakmice imaju protiv New Jersey Devilsa koje su u subotu na njihovu ledu pobijedili 3-0.

Sve su ovosezonske serije igrači Johna Tortorelle otvarali pobjednički nakon čega su gubili u drugim utakmicama. U prethodne su dvije serije oba puta prolazili dalje u sedmoj, odlučujućoj utakmici.

Do pobjede su u Newarku došli prvenstveno zahvaljujući nesavladivom Šveđaninu na golu Henriku Lundqvistu, koji je obranio svih 36 udaraca upućenih u okvir njegova gola; a sva su tri gola zabili u posljednjoj trećini.

Dan Girardi i Chris Kreider zabili su unutar samo minutu i 57 sekundi između 44. i 46. minute, da bi kapetan Ryan Callahan ubacio loptu u praznu mrežu u 58. minuti.

Kreider, 20-godišnji rookie koji se Tortorellinoj momčadi priključio tijekom serije protiv Ottawe, nakon što je s Boston Collegeom osvojio NCAA naslov, zabio je u svakoj od triju dosadašnjih utakmica serije s Devilsima. Ovo mu je već peti pogodak u doigravanju.

Četvrta se utakmica serije igra u ponedjeljak na istom mjestu. (TS)