Lazarov najbolji

Makedonci pobijedili Slovence i izborili Olimpijske igre u Londonu!

Predigra polufinalnim ogledima na Europskom prvenstvu u rukometu, kojem je domaćin Srbija, bila je utakmica za peto mjesto između Makedonije i Slovenije. Taj je ogled bio bitan

zbog osiguravanja odlaska na Olimpijske igre u London ove godine...

Pobijedila je Makedonija 28-27 i tako se plasirala u London, dok će Slovenija na isto mjesto doći jedino u slučaju da srpski rukometaši postanu novi europski prvaci.

Makedonci su vodili većim dijelom utakmice. Na poluvremenu je bilo 16-12, potom početkom nastavka i 17-12, ali od tog trenutka Slovenci rade seriju 8-1 čime su poveli 20-18. Do kraja se igralo u ritmu gol za golom, ali je u završnici više sreće i spretnosti pokazala Makedonija.

Najbolji su strijelci kod Makedonije bili Lazarov sa osam i Stoilov sa šest pogodaka, dok su na drugoj strani prednjačili Dolenec sa sedam i Žvižej sa šest golova.

U nastavku dana polufinalne utakmice igraju Španjolska i Danska, odnosno, Hrvatska i Srbija.