Opet ta Olimpija...

Kobni produžetak: Medveščak izgubio četvrtu zaredom, ali ostao drugi

Hokejaši Medveščaka pretrpjeli su i četvrti uzastopni poraz u EBEL-u.

U Ljubljani su od Olimpije poraženi s 3:2, ali dobra vijest je da su Slovenci slavili u produžetku pa se Medvjedi iz Dežele vraćaju s jednim bodom.

Brandon Buck doveo je Zagrepčane u vodstvo u 25. minuti. Dvije minute kasnije je Žiga Pance izbio sam u kontranapadu pred Roberta Kristana i matirao ga. Novo vodstvo Medveščaku donio je Dennis Božić u 32. minuti pogotkom s plave crte. Olimpija je do drugog izjednačenja stigla s igračem više u 46. minuti preko Kevina De Vergilija.

Do kraja osnovnog dijela nije bilo pogodaka, ali je u produžetak Medveščak ušao s velikom prednošću, jer je 25 sekundi prije kraja Olimpiji bio isključen Cvetek. No, umjesto da u situaciji četiri na tri Medvjedi postignu pogodak, oni su ga primili iz kontranapada, a strijelac je bio Mušić nakon 57 sekundi igre u dodatnom vremenu.

Olimpija je, tako, još jednom bila kobna za Medveščak ove sezone, te ga je pobijedila i treći puta u trećem međusobnom ogledu. No, za razliku od dvoboja u pulskom amfiteatru sredinom rujna (3:2), odnosno u zagrebačkoj Areni sredinom studenog (4:1), Medvjedi su ovoga puta barem uzeli jedan bod, iako su trebali oba. (TS)