Nakon odlične prve vožnje koju je završio na prvom mjestu Ivica Kostelić uspio je zadržati prednost i pobijediti u drugom slalomu sezone u talijanskoj Alta Badiji.

Ivica je osvojio prvo mjesto s 20 stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Francuza Jean Baptiste Grangea, dok je trećeplasirani Austrijanac Benjamin Raich zaostao 80 stotinki. Isti poredak bio je i nakon prve vožnje u kojoj je Ivica imao 53 stotinke prednosti u odnosu na Grangea.

Kostelić će zauvijek pamtiti Alta Badiju i stazu Gran Risu jer je u nedjelju prvi puta u životu bio na pobjedničkom postolju u veleslalomu, osvojivši drugo mjesto sa samo 12 stotinki zaostatka za pobjednikom Švicarcem Albrechtom. Izvrsna forma s jučerašnjeg veleslaloma rezultairala je s dvije savršene Ivičine vožnje bez ijedne greške i osvajanjem prvog mjesta u veleslalomu!

Kostelić će zauvijek pamtiti Alta Badiju i stazu Gran Risu jer je u nedjelju prvi puta u životu bio na pobjedničkom postolju u veleslalomu, osvojivši drugo mjesto sa samo 12 stotinki zaostatka za pobjednikom Švicarcem Albrechtom. Izvrsna forma s jučerašnjeg veleslaloma rezultairala je s dvije savršene Ivičine vožnje bez ijedne greške i osvajanjem prvog mjesta.

Kosteliću je to ukupno deveta pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri i prva slalomska nakon pet godina. Prvi put je pobijedio 2001. u Aspenu, potom slijede trijumfi u Wengenu, Altenmarktu i Sestrieresu (2002.), te Kranjskoj Gori, Bormiju i Madoni di Campiglio 2003. To su sve slalomske pobjede, a Ivica je prije dvije godine osvojio superkombinaciju u Reiteralmu.

Zagrepčanin sada ima 24 pobjednička postolja u karijeri i ukupno 315 bodova, s kojim zauzima sedmo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Ivica za vodećim Norvežaninom Akselom Lund Svindalom zaostaje 115 bodova, a u poretku slaloma je drugi sa 145 bodova - 35 manje od vodećeg Grangea.

Do kraja godine skijaši voze samo spust u Bormiju 28. prosinca, a Ivicu Kostelića 6. siječnja čeka nastup na njegovu najdražem skijalištu - zagrebačkome Sljemenu u noćnom slalomu.