11. mjesto dovoljno

Ivica i dalje vodeći u Svjetskom kupu

Ivica Kostelić osvojio je 11. mjesto u današnjem slalomu Svjetskog kupa u Kranjskoj Gori i zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Pobijedio je Francuz Julien Lizeroux, drugi je bio Talijan Giuliano Razzoli (+0,34), a treće mjesto pripalo je Nijemcu Felixu Neureutheru (+0,56). Austrijanac Benjamin Raich, najbliži Kosteliću u ukupnom poretku, završio je na četvrtom mjestu (+0,60). Ivica Kostelić je za Lizerouxom kasnio 97 stitinki sekunde.

Od preostalih Ivičinih suparnika u borbi za pobjedu u Svjetskom kupu Francuz Jean-Baptiste Grange je završio na 29. poziciji (+3,20). Grange je napravio veliku pogrešku u drugoj vožnji, promašio je jedna vrata, pa se je morao vraćati kako ne bi bio diskvalificiran. Norvežanin Aksel Lund Svindal nije izborio drugu vožnju, a Švicarac Didier Cuche nije ni startao, jer je slalom njegova najslabija disciplina.

Kostelić je uoči prve vožnje trpio jake bolove u leđima, te je završio na 25. mjestu. U drugoj utrci je startao kao šesti, te je ostvario najbolje vrijeme druge vožnje, što mu je na kraju donijelo 11. mjesto.

Preostala dva hrvatska predstavnika u današnjem slalomu Dalibor Šamšal i Natko Zrnčić Dim nisu izborili drugu utrku.

Ivica Kostelić, koji je vodeći skijaš Svjetskog kupa od 25. siječnja (kombinacija u Kitzbuehelu), ima 837 bodova, a slijedi Raich sa 835. Francuz Grange ima 777, Svindal 751, a Cuche 727 bodova.

Svjetski kup nastavlja se u norveškom skijalištu Kvitfjellu, gdje se od 6. do 8. ožujka voze dva spusta i jedan super-G.