breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Drama u Beogradu!

Hrabri Makedonci izgubili od Danaca sjajnim golom u posljednjoj sekundi!

Iznimno zanimljive završnice odigrane su prvog dana natjecanja u drugom krugu na Europskom prvenstvu za rukometaše u Srbiji, a slavili su jedino Danci...

U 1. kolu skupine 1 u beogradskoj Areni odigrane su tri vrlo izjednačene utakmice, dvije su završile neodlučeno, uz jednu pobjedu golom razlike, a golovi su padali doslovno sa zvukom sirene.

U prvom susretu Poljska i Švedska su svaka dobile po poluvrijeme identičnim, i to dosta visokim rezultatom 20-9, a na kraju je, dakle, bilo 29-29. Ovim rezultatom svakako više mogu biti zadovoljni Poljaci koji su se vratili nakon minusa iz prvog dijela od 11 pogodaka, a uz to imaju tri boda i još se mogu nadati plasmanu u poluzavršnicu, dok su Šveđani prosuli gotovo nemoguće i sada s dva boda teško mogu očekivati borbu za medalje. Prvi strijelac kod Poljaka bio je Jaszka s 8, a kod Šveđana Ekberg sa 7 pogodaka.

Nakon toga uslijedio je jednako zanimljiv ogled svjetskih doprvaka Danaca i Makedonaca koji su imali snažnu podršku s tribina beogradske Arene. Prvo poluvrijeme Makedonci su na krilima Kire Lazarova i njegovih sedam golova riješili u svoju korist s 19-16, međutim, u nastavku se Danci vraćaju i preuzimaju vodstvo.

Hansen zabija pet zgoditaka u nizu za vodstvo Danske 28-26 desetak minuta prije kraja, a tada stvari za Makedonce u svoje ruke ponovo uzima Lazarov koji uzvraća Hansonu, te sa svojih pet golova donosi poravnanje 32-32 manje od dvije minute prije kraja. No, potom u ključnom napadu Lazarovljev šut brani vratar Jacobsen, da bi Lindberg na dodavanje Hansena sekundu prije kraja zabio za pobjedu Danaca.

Na kraju se nekadašnji igrač Zagreba, Kiril Lazarov zaustavio na 13 pogodaka, dok je Stoilov zabio 7 za Makedoniju, a junaci Danaca bili su Hansen s 12 i Linberg sa 8 pogodaka.

U zadnjoj utakmici dana Srbija je propustila veliku prigodu pobjedom se značajno približiti plasmanu u polufinale jer su poslije prvih pola sata protiv Njemačke vodili 12-7, a u jednom momentu imali i 7 golova razlike.

Naposlijetku, u napetoj završnici, Njemačkoj je bod donio Christophersen sa zvukom sirene, nakon što Srbi zadnjih sedam minuta nisu uspjeli postići pogodak i riješiti utakmicu. Prvo ime Njemačke bio je ujedno i najbolji vratar uključujući sve tri utakmice, suigrač naših Ninčevića i Špoljarića u berlinskom Füchseu, Heinevetter, koji je zaustavio čak 16 udaraca domaćina prvenstva, od čega tri zicera u završnim trenucima susreta.

Zanimljivo, Christophersen je oba svoja gola zabio na samom kraju, za 20-19, i za 21-21. Ilić je bio prvi strijelac Srbije sa 6, a Gensheim Njemačke s pet pogodaka.