Osveta u playoffu

Sve su pokušali, ali ipak nisu uspjeli doći do preokreta!

Primili su hokejaši Medveščaka kod Linza čak četiri gola unutar samo četiri minute i 20 sekundi igre u drugoj trećini dvoboja osmog kola drugog dijela EBEL lige. Izgubili su na kraju 5-2...

Ušli su Zagrepčani u drugu trećinu s 0-0, te prvi gol primili s igračem manje na ledu nakon tri minute i jedne sekunde igre u njoj. U 28.je minuti, ponovno nakon primljenog gola s igračem manje, bilo već 4-0 za vodeću momčad EBEL lige, koja je ovom pobjedom zacementirala prvo mjesto i nositeljsku poziciju uoči doigravanja. Između golova s igračem manje, primili su igrači Martyja Raymonda još dva gola s izjednačenim snagama na ledu.

Trznuli su se pretkraj druge trećine, pa su golovima Vjačeslava Truhna i Andyja Serticha unutar samo 38 sekundi igre u 34. minuti smanjili na 4-2. Pokušavali su dodatno se približiti domaćinima u završnici treće trećine, no Justin Keller je minutu i 22 sekunde prije kraja ubacio pak u praznu mrežu za konačnih 5-2.

Gol i asistenciju za pobjedničku je momčad upisao bivši "medvjed" Mike Oulette, drugi najučinkovitiji napadač lige.

U zagrebačkim dvobojima protiv njima najbližih rivala, Red Bull Salzburga i Albe Volan, Medveščakovi će hokejaši u nedjelju i utorak braniti drugo mjesto na ljestvici.

EBEL liga, skupina A, 8. kolo:

Linz – Medveščak 5-2

Olimpija – Alba Volan 3-5

Red Bull Salzburg – Klagenfurt 2-1

Redoslijed: 1. Linz 16 bodova, 2. Medveščak 12, 3. Alba Volan 10, 3. Red Bull Salzburg 9, 5. Olimpija 8, 6. Klagenfurt 5

Tijek utakmice:

Treća četvrtina

Kraj utakmice, Linz je pobijedio 5:2.

Linz je riješio utakmicu petim pogotkom.

Zasad nema promjene rezultata u posljednjoj trećini. Medveščak mora krenuti na sve ili ništa.

Druga trećina

Završena je druga trećina. Linz vodi 4.2.

Sada su se oglasili i hrvatski navijači. Medvjedi je potrebna podrška navijača kako bi napravili potpuni preokret. Ništa još nije izgubljeno, ima još dosta do kraja.

'Medvjedi' su smanjili vodstvo postigavši dva pogotka. Sada je 4:2.

Sve je, čini se, gotovo, Linz je zabio i četvrti pogodak.

Linz je poveo na početku druge trećine. Domaći su ubrzo zabili i drugi pogodak, pa sada vode 2:0. Linz je postigao i treći pogodak. Ovo će Medveščak teško preokrenuti.

Salzburg vodi u Klagenfurtu 2:0, Olimpija u Ljubljani ima 1:0 protiv Fehervara, Jesenice vode 1:0 protiv Znojma, a Vienna Capitalsi i Pasut zasad igraju neriješeno 1:1.

Prva trećina

Završena je prva trećina, rezultat je 0:0.

Prošlo je pola prve trećine, još uvijek nema golova u Linzu. Igra se tvrdo i beskompromisno s obje strane. Čini se da su 'Medvjedi' krenuli nešto agresivnije od domaćina.

Utakmica je počela.

Utakmice počinje u 19.15, a tekstualni prijenos utakmice uživo pratite na portalu GOL.hr...