Metličić bolji od Karabatića

Ciudad Real stigao pet razlike i čudesno osvojio Ligu prvaka

Drugi put zaredom i treći put u posljednje četiri sezone rukometaši Ciudad Reala, u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Petar Metličić, zasjeli su na krov Europe. Pobijedili su Kiel 33-27 u uzvratnom dvoboju finala Lige prvaka u svojoj Quijote Areni.

Kiel je u prvom dvoboju slavio 39-34 pa su time Španjolci, kao i prošle sezone u finalu bili bolji od Nijemaca, prvaka iz 2007. godine.

Kiel je bio bolja momčad u prvom poluvremenu. Vodili su 14-11, a poluvrijeme dobili 14-13. Vodili su praktički sve do 45. minute. Na tri je pogotka prednosti španjolski sastav došao pri rezultatu 27-24, nakon čega je Nikola Karabatić s dva gola ublažio razliku. No, do kraja su Nijemci zabili još samo jedan pogodak, a Španjolci šest.

Nekoliko je ključnih lopti u trenucima dok se utakmica odlučivala skinuo golman Ciudad Reala Arpad Šterbik.

Olafur Stefansson predvodio je domaće sa osam pogodaka. Francuz Luc Abalo dodao je pet, dok je Metličić Omeyera probio jednom. Šterbik je do kraja skupio 13 obrana, a Hombrados je dodao devet.

Kod Nijemaca su po sedam golova zabili Vid Kavtičnik i Nikola Karabatić. Omeyer je obranio 20 udaraca, od čega 15 u prvom poluvremenu.