Strijelac i Stevanović

VIDEO Pogledajte sjajne obrane čileanskog vratara: Izludio Kauboje debitante!

Čileanci su pružili otpor koliko su mogli Hrvatskoj na Svjetskom rukometnom prvenstvu.

Čile nije imao šanse protiv Hrvatske u četvrtom kolu skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva, a njihov poraz bi bio kudikamo uvjerljiviji da vratar Felipe Barrientos nije briljirao u određenim trenucima.

Naročito se to odnosi na završnicu prvog poluvremena. Pri rezultatu 15:8 naš Ivan Stevanović upisao se u strijelce s gola na gol, ali onda su uslijedile tri nevjerojatne Barrientosove minute.

Stevanović je u jednoj kontri pronašao Josipa Božića Pavletića koji je primio loptu i krenuo lagano poentirati, ali Barrientos je uspio dojuriti s klupe i upisati zbilja fantastičnu obranu.

I u idućem duelu s Božićem Pavletićem Čileanac je izašao kao pobjednik da bi potom obranio i zicer svih zicera Tinu Kontrecu.

Barrientos, koji brani za talijanski klub Italiano, poluvrijeme je završio s čudesnih 80 posto obrana. Utakmicu je počeo na klupi, nakon 10-ak minuta zamijenio indisponiranog Felipea Garciju i do odmora obranio osam od 10 upućenih šuteva.

Takav ritam obrana nije mogao držati i u nastavku pa je njegova konačna statistika bila: 10 obrana od 26 udaraca.