Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
Treća Beitia

Ana Šimić četvrta u Bruxellesu, dominacija Ruskinja

Hrvatska skakačica u vis Ana Šimić zauzela je četvrto mjesto na posljednjem ovogodišnjem atletskom mitingu Dijamantne lige održanom u Bruxellesu u petak s preskočenih 1.90 metara.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Pobijedila je nova svjetska prvakinja Ruskinja Marija Kučina s preskočenih 2.01 metra.

Druga je bila Kučinina sunarodnjakinja Ana Čičerova s preskočenih 197 centimetara, a četiri centimetra manje preskočila je Španjolka Ruth Beitia.

ATLETIČARI:

100m:
1. Justin Gatlin (SAD) 9.98
2. Femi Ogunode (Kat) 9.98
3. Jimmy Vicaut (Fra) 9.99

200m:
1. Femi Ogunode (Kat) 19.97
2. Miguel Francis (Ant) 20.22
3. Rasheed Dwyer (Jam) 20.27
400m:
1. Renny Quow (Tri) 45.29
2. Kevin Borlee (Bel) 45.43
3. Peter Matthews (Jam) 45.74

800m:
1. Adam Kszczot (Polj) 1:45.12
2. Nijel Amos (Boc) 1:45.25
3. Amel Tuka (BiH) 1:45.45

1500m:
1. Morhad Amdouni (Fra) 3:36.92
2. Ryan Gregson (Aus) 3:37.14
3. Samir Dahmani (Fra) 3:37.81
5000m:
1. Yomif Kejelcha (Eti) 12:53.98
2. Hagos Gebrhiwet (Eti) 12:54.70
3. Abdalaati Iguider (Mar) 12:59.25

400m prepone:
1. Jeffery Gibson (Baha 48.72
2. Bershawn Jackson (SAD) 48.76
3. Kariem Hussein (Švi) 48.87
motka:
1. Renaud Lavillenie (Fra) 5.95
2. Shawnacy Barber (Kan) 5.85
3. Konstadinos Filippidis (Grč) 5.80

troskok:

1. Christian Taylor (SAD) 17.59
2. Pedro Pablo Pichardo (Kuba) 17.06
3. Lyukman Adams (Rus) 16.97
kugla:
1. Tomas Walsh (NZ) 21.39
2. O'Dayne Richards (Jam) 21.37
3. Joe Kovacs (SAD) 21.35
koplje:
1. Tero Pitkaemaeki (Fin) 87.37
2. Thomas Roehler (Njem) 86.56
3. Keshorn Walcott (Tri) 84.03

ATLETIČARKE:

200m:
1. Dafne Schippers (Niz) 22.12
2. Allyson Felix (SAD) 22.22
3. Elaine Thompson (Jam) 22.26

400m:
1. Shaunae Miller (Baha) 50.48
2. Francena McCorory (SAD) 50.59
3. Stephanie McPherson (Jam) 51.00

milja:
1. Faith Chepngetich Kipyegon (Ken) 4:16.71
2. Sifan Hassan (Niz) 4:18.20
3. Shannon Rowbury (SAD) 4:22.10

3000m zapreke:
1. Habiba Ghribi (Tun) 9:05.36
2. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ken) 9:10.15
3. Sofia Assefa (Eti) 9:12.63

100m prepone:
1. Dawn Harper-Nelson (SAD) 12.63
2. Sharika Nelvis (SAD) 12.65
3. Jasmin Stowers (SAD) 12.76
vis:
1. Marija Kučina (Rus) 2.01
2. Ana Čičerova (Rus) 1.97
3. Ruth Beitia (Špa) 1.93
4. ANA ŠIMIĆ (HRV) 1.90
troskok:
1. Caterine Ibargueen (Kol) 14.60
2. Hana Knjazjeva-Minenko (Izr) 14.42
3. Jekaterina Koneva (Rus) 14.37

disk:
1. SANDRA PERKOVIĆ (HRV) 67.50
2. Denia Caballero (Kuba) 65.77
3. Nadine Mueller (Njem) 62.64

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju

Nastavi čitati

Nastavi čitati