od junaka do tragičara

VIDEO Arsenal sredio Bayern: Neuer branio čuda pa gadno kiksao

Arsenal je ostao u utrci za osminom finala Lige prvaka nakon što je na Emiratesu slavio protiv moćnog Bayerna s 2:0...

Arsenal je izdržao sve napade Douglasa Coste, Roberta Lewandowskog i Thomasa Müllera, a onda je u samoj završnici dvama pogocima Oliviera Girouda i Mesuta Özila slavio s 2:0.

VIDEO Bayernovi navijači zaradili ovacije Emiratesa: Nova poruka u Ligi prvaka!

Olympiakos slavio na Maksimiru: Eduardo tragičar, Modri bez penala u 95. minuti!

VIDEO Liga prvaka: Rakitić s dva odlična pogotka donio pobjedu Barceloni

Strijelac prvog pogotka bio je Giroud u 77. minuti, nakon velike pogreške Manuela Neuera. Njemački vratar imao je čudesnu obranu u prvom poluvremenu, kada je s pet metara obranio čisti zicer Theu Walcottu, no njegova sklonost riskantnim potezima koštala je Bayern pobjede. Cazorla je bio izveo slobodni udarac, a nakon Neuerova pogreške loptu je u mrežu pospremio Francuz koji je u igru ušao samo tri minute ranije.

Pogodak Oliviera Girouda

Bayern je nakon toga pritiskao, no obrana Arsenala je izdržala. Štoviše, nakon pogreške Bavaraca na centru igrališta Bellerin je projurio do kaznenog prostora gostiju, a onda idelno poslužio Özila. Nijemac je pucao, Neuer iščupao loptu van, ali ne prije nego li je ista cijelim obujmom prešla gol-liniju.

Pogodak Mesuta Özila

Arsenal je pobjedom uhvatio korak s Dinamom, koji je na Maksimiru poražen od Olympiakosa s 1:0. Na ljestvici vode Bayern i Olympiakos koji imaju po šest bodova, a slijede Dinamo i Arsenal sa po tri.

U idućem kolu Arsenal gostuje na Allianz Areni, a Dinamo putuje u Grčku.

U skupini G Dynamo Kijev i Chelsea su odigrali bez golova. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za domaći sastav. U drugom dvoboju Porto je rutinski stigao do bodova protiv Maccabi Tel Aviv pobijedivši 2-0, a golove su zabili Vincent Aboubakar (37) i Yacine Brahimi (41). Na ljestvici vodi Porto (7), ispred Dynama (5), Chelsea (4) i Maccabija (0).

U skupini H Valencia je pred svojim navijačima slavila protiv Genta s 2:1, dok je Zenit praktički osigurao prolazak u nokaut fazu natjecanja 3:1 pobjedom protiv Lyona.

Pogocima Dzyube, Hulka i Dannyja Zenit je slavio protiv Lyona, za koji je jedini pogodak (za 1:1) postigao Lacazette. Valencia je teškom mukom upisala pobjedu 2:1, a pritom nije postigla nijedan pogodak (vlastiti)! Naime, Nielsen (15. minuta) i Mitrović (72) zatresli su vlastitu mrežu, dok je strijelac za Gent bio Foket u 40. minuti za 1:1.

Nakon tri odigrana kola Zenit ima devet bodova, Valencia šest, a Gent i Lyon po jedan.